2012 – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

2012 – HD izle Film Makinasi

2012 – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.4 / 10

Filmin Özeti

Ülkemizde 4 Eylül 2020’de gösterime giren Pretoira’dan Kaçış filmi gerilim türündedir. Filmin yönetmenliğini Francis Annan yapmıştır. Filmin senaryosu ise L. H. Adams ve yine Francis Annan tarafından Tim Jenkin’in aynı adlı romanından esinlenilerek kaleme alınmıştır. Filmin ana karakterleri; Daniel Radcilffe, Ian Hart, Nathan Page, Daniel Webber ve Mark Leonard Winter tarafından canlandırılmıştır.
Tim Jenkin ve Stephen Lee, 1979 yılında Güney Afrika'da ırkçı politikalar karşıtı görevler yürüten iki beyaz Güney Afrikalıdır. Yaptıkları sonucu tutuklanırlar ve yargılanırlar. Jenkin on iki yıl, Lee ise sekiz yıl hapis cezasına çarptırılır. Duruşma sırasında Lee kaçmaya çalışır, ancak işe yaramaz. Pretoria Hapishanesine nakledilirler ve orada ırkçı politikalara karşı daha önce yaptığı çalışmalardan dolayı dört ağır müebbet hapis cezasına çarptırılan yaşlı bir siyasi mahkûm olan Denis Goldberg ile tanışırlar. Onlara hapishanede işlerin nasıl yürüdüğünü gösterir ve kaçmaya çalışmanın mantıksız olduğunu anlatır.
Jenkin ve Lee, başka bir mahkûm olan Leonard Fontaine ile kaçış planı yapmaya başlarlar. Hücrelerine yerleşirler ve günlük rutinlerine devam ederler, ancak Jenkin hapishaneyi analiz etmeye ve kaçmanın yollarını düşünmeye başlar. Hücrelerinin kilitlerini açacak anahtarlar yapmak için ahşap dükkânından eşyalar çalar. Tahtadan anahtarlar yapmayı başarır ve geceleri diğer kilitler için anahtarlar yaparak hapishanede gizlice dolaşır. Lee ve Jenkin, bu anahtarları hapishane bahçesine gömerler ve kaçışları için birçok başka hazırlık yaparlar.
Fontaine ve Jenkin, hücrelerinden ayrılmak için anahtarları kullanarak kaçış planlarının provasını yapar. Gece bekçisi geçerken bir dolaba saklanırlar. Hücre bloğunu terk etmek için başka bir anahtar kullanırlar, ancak başka bir anahtarı başarıyla kullanabilmeleri için önce hücrelerine geri dönmeleri gerekir. Gardiyanlar ertesi gün herkesin hücrelerini arar ama hiçbir şey bulamaz. Daha sonra Jenkin, yeni bir gözetleme kulesinin inşa edildiğini keşfeder. O, Fontaine ve Lee planlarını Goldberg'e ve onlarla birlikte kaçmaya karar veren diğer mahkûmlara sunar.
Jenkin, Lee ve Fontaine sonunda planlarını tahta anahtarları kullanarak gerçekleştirirler. Çeşitli alanlara gizlenmiş aletleri toplarlar ve normal kıyafetler giyerler. Bir kez daha, gece bekçisinden kaçmak için dolaba saklanırlar. Goldberg hücresindeki ışığı kısa devre yaptırarak elektriğin kesilmesine neden olur ve gardiyanı çağırarak üçlünün son kapıya ulaşabilmesi için dikkatini dağıtır. Son kapıya ulaşırlar ancak ellerindeki anahtarlarla onu açamazlar, sonunda Fontaine bir keski ve tornavida kullanarak kapıyı kırar. 

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları