2012 – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

2012 – HD izle Film Makinasi

2012 – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.6 / 10

Filmin Özeti

Little Big Woman filmi, filmin yönetmeninin büyükannesinin gerçek hayat hikayesine dayanarak yazılmış ve bu doğrultuda gerçek olaylarla ilişkili bir film olarak beyaz perdedeki yerini almıştır. Gerçek hayattan yaşanmış bir hikayenin sinemaya kurgusu olan filmde, oldukça başarılı, güçlü ve bekâr bir anne olan Shoying isimli kadının doğum günü gelmiş çatmıştır. Shoying, oldukça güçlü ve başarılı bir annedir ve bu yıl 70. doğum yılını kutlamanın da bir adım uzağındadır. 70 yıldır hayatta olmanın verdiği onca tecrübe ile birlikte yeni yaşını kutlamak üzere olan Shoying isimli bekâr anne acı verici bir haber alır. En mutlu günlerinden biri olması gereken gün olan doğum günü Shoying için acı, tatlı bir hal alır. 
70. Yaş gününde Shoying, çok uzun yıllardır kayıp olan eşi, yol arkadaşı Bochang’ın öldüğünü öğrendiği bir haber alır. Ölümlü dünyadır ve her canlı elbet bir gün ölümü tadacaktır, tadacaktır tatmasına ama bundan daha kötü bir haber daha vardır. Shoying, uzun süredir kayıp olan kocası Bochang’ın ölüm haberini almanın yanında, kocası Bochang son nefesini verip, fani dünyadan gidene kadar son zamanlarda yanında başka bir kadın olduğunu da öğrenir, Tsai. 70. Yaş gününü kutlamak üzere olan Shoying, artık çok daha farklı bir durumun içinde kalmıştır. Artık Shoying, annesi olduğu üç kızının karman çorman olmuş duyguları, kendi içerisinde bulunduğu karmaşık duygular ve uzun yıllardır kayıp olan kocasının sevgilisi Tsai’nin ortaya çıkışıyla baş başa kalmıştır.
Ülkemizde 5 Şubat 2021 tarihinde yayınlanarak izleyiciler ile buluşan ve tüm sinemaseverlerin beğenisine sunulan film, ilk kez 22 Ekim 2020 tarihinde Busan Ululslararası Film Festivalinde sahne alarak ilk gösterimini yapmış ve uzun bir festival maratonunun ardından nihayet ülkemize de gelmiştir.
Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Joseph Chen Chieh Hsu ismi oturmakta. Filmin senaryosu da yine filmin yönetmenliğini yapan Joseph Chen Chieh Hsu ve Maya Huang isimleri tarafından kaleme alınarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Oyuncu kadrosunda bakıldığında ise karşımıza Shu-Fang Chen, Ying-Hsuan Hsieh ve Vivian Hsu isimleri çıkmakta.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları