400 Bullets – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 11

400 Bullets – HD izle Film Makinasi

400 Bullets – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.3 / 10

Filmin Özeti

The Mauritanian, Kevin Macdonald tarafından yönetilen, M.B. Traven, Rory Haines ve Sohrab Noshirvani tarafından yazılan bir filmdir. Film, Salahi'nin Guantanamo Körfezi gözaltı kampında tam olarak 14 yıl boyunca tutulma deneyiminin gerçek bir hikâyesi olan Mohamedou Ould Salahi'nin 2015 anı Guantanamo Günlüğü'ne dayandırılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Jodie Foster, Tahar Rahim ve Benedict Cumberbatch gibi isimler yer alıyor.  Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rahim), Amerika'da 9 Eylülde meydana gelen saldırılara karıştığı şüphesiyle ABD Hükümeti tarafından Guantanamo Körfezi Hapishanesi Kampında yıllardır tek bir suçlama veya yargılama olasılığı olmaksızın tutuklu bulunuyor. 
Savunma avukatı Nancy Hollander (Jodie Foster) ve ortağı Teri Duncan (Shailene Woodley), zamanla özgür olma umudunu yitirmiş olan Slahi, başta işbirlikçi olmaktan çok korktuğundan daha fazla işkence görmek korkusu ile onlara yanaşmaz ama sonrasında birlikte umutsuz bir adalet arayışında sayısız engelle karşılaşırlar. İlk başta zorlu askeri savcı Yarbay Stuart Couch'tan (Benedict Cumberbatch) muhalefetle karşılaşırlar, ancak kanıtları ortaya çıkardığında masum adamları tutuklamak için şok edici ve geniş kapsamlı bir komplo olduğuna inanmaya başlar. Yapım, Mohamedou Ould Slahi'nin, Guantanamo Günlüğü başlıklı New York Times en çok satan anısına dayanmaktadır. 
Film, ABD hükümeti tarafından yakalanan ve Guantanamo Körfezi gözaltı kampında herhangi bir suçlama veya yargılama yapılmadan günlerini geçiren adamın çaresizliği ve umutsuzluğuna odaklanıyor. Artık tutunacak dalı kalmayan Salahi, savunma avukatı Nancy Hollander (Foster) ve ortağı Teri Duncan (Woodley) ile zamanla bir ilişki kuracak ve onlarla ittifak kuracaktır. Birlikte adalet arayışına çıkacaklar ve önlerine çıkan onca hukuki engele karşı koyacaklardır. Film, Kasım 2001'de Salahi'nin (Rahim) tutuklanmasıyla açılıyor, ancak daha sonra Nancy Hollander hükümeti onu suçlaması için zorladığını kabul ediyor. Guantanamo hapishanesi onlarca insanın hükümsüz tutulduğu bir hapishane ve buna dikkat çekmek isteyen başarılı yönetmen Salahi'nin gerçek hikâyesiyle oldukça iyi bir iş çıkarıyor. 
Hd film izle ve 4k film izle seyir keyfini kesintisiz ve donmalar izleyeceğiniz The Mauritanian filmi hem Full HD hem de 4k film kalitesi ile sizlerle.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları