Airliner Sky Battle – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 19

Airliner Sky Battle – HD izle Film Makinasi

Airliner Sky Battle – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.6 / 10

Filmin Özeti

2019 yapımı bir Fransız belgeseli olan Woman ülkemizde 13 Mart 2020’de vizyona girmiştir. Fransız çevreci Yann Arthus-Bertrand ve Ukraynalı yönetmen Anastasia Mikova taraflarından yönetmen ve senaryo yazarlığı yapılmıştır.
Kendi yollarındaki kadınların mücadelesini ve artık sadece erkeklerin olduğu var sayılan alanlarda kadınların da bulunabileceğini anlatan film dünyanın tüm kadınlara sevgi ve umut mesajı vermeyi amaçlıyor. Erkekler tarih boyunca üstünlük kursa da kadınlar git gide daha da çok seslerini duyurmayı başarmaktadır. Zayıf, aptal, çok konuşan, kıskanç, aşırı duygusal gibi kriterlere sıkıştırılan kadınların bu özelliklerinin doğasında olduğunu düşünen insanlara aksini ispatlamak filmin amaçlarından bir tanesi. Günümüzde bile kadınların erkeklerden birçok konuda dezavantajlı olduğunu savunan film ayrıca insanların henüz doğmadan cinsiyet rollerine büründürülmeleri, özellikle kadınların seçtiği hayatı değil dayatılan hayatı yaşamalarına karşı bir tavır sergiliyor. Zorla evlendirilen, eğitim hakkından mahrum bırakılan, oy kullanma hakkı ya da çok basit bir hak olan sokağa çıkma hakkını bile kullanamayan bir çok kadınla izleyiciyi yüzleştiren film acı bir gerçeği gözler önüne seriyor.
Film 50 ülkeden 2000 kadınla yapılan konuşmalar bütününden oluşmaktadır. Ve dünyanın her tarafından kadınların durumunu gözler önüne sermektedir. Geniş bir insan profili olmasına rağmen film dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar hakkında yakın bir bakış açısı sergilemektedir. Belgesel zorla evlendirmeler, cinsel tacizler, asit saldırıları, annelik, cinsellik, regl ve eğitim gibi kadınların zorluk çektiği konular yanında, kişisel başarılarına da yer vermektedir. Halkı güzellik kraliçelerinden, bakanlara, çiftçilerden, otobüs şoförlerine, kalabalık şehirlerden, ücra dağlık bölgelere her kesimden kadınla buluşturmak filmin başlıca amaçlarından birisi. Belgesel, Bergen Uluslararası Film Festivalinde, yönetmenleri ile birlikte en iyi belgesel ödülüne aday olmuştur.
Kadınların sesinin gittikçe daha fazla duyurabildikleri günümüzde, belgeselin amacı sadece haklar ve sorunlara dikkat çekmek değil. Belgesel ayrıca bunlara nasıl çözüm bulunacağı ve neye odaklanılması gerektiğini de izleyicilere sunuyor. Eleştirmenlerin film boyunca hiç duymadığınız kadınların seslerini ve problemlerini duyacağınız yönünde yorumlar sunduğu film, sorunları birinci ağızdan dinleterek etkileyici bir anlatış sunmayı planlamış. İki yönetmen ayrıca Peter Linderbergh gibi sanatçı fotoğrafçılarla iş birliği yaparak kadınların kendi bedenleri ile olan ilişkisini anlatmasını istemiş.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları