Başa Baş – Break Even – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 95

Başa Baş – Break Even – HD izle Film Makinasi

Başa Baş – Break Even – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.0 / 10

Filmin Özeti

Şanghay'da Güney Doğu Asya tarihinin önemli bir noktasında geçen filmin konusu, 1941'de Çinli bir aktris’in, bir tiyatro oyununda rol almak için Japonya işgali altındaki Şangay'a geri dönmesi ancak Pearl Harbor saldırısı gerçekleştiğinde oldukça karmaşık bir duruma düşmesini konu alıyor.
1937’de, ünlü bir tiyatro oyuncusu olan Jean, bir piyes için Japon işgali altındaki Şangay’a gelir. Ancak, şehre varıp oteline yerleştiğinde, onu aynı zamanda Müttefik Kuvvetler için istihbarat operasyonları yürüten yönetici Saul Speyer tarafından karşılar. Aslında Jean'in kasabada olmasının başka nedenleri vardır: Bunlardan biri, Japon kuvvetleri tarafından tutuklanan eski kocasını bulmak, bir diğeri de usta Frédéric Hubert'in onu çaresiz kaldığı ve yerine getiremediği görevleri tamamlaması, orduya son operasyonel kodlarını vermesi için yardıma çağırmasıdır. Aslında bir casusluk görevi için Şangay’a kendini büyük bir tehlikeye atarak gelmiş olan ünlü aktris Jean, esir düşen kocasını kurtarmak ve Hubert’e yardım etmek için elinden geleni yapacaktır. Saturday Fiction filminin yönetmenliğini, The Shadow Play, Mystery ve Suzhou River gibi ödüllü filmlerin yönetmenliğini yapmış olan 25 ödül sahibi, 42 ödüle de aday gösterilmiş olan Ye Lou yapmaktadır. Filmin senaristliği ise Yingli Ma’ya aittir. Filmin oyuncu kadrosunda; Oscar ödülüne aday olmuş ve birçok ödül kazanmış bir film olan Curse of the Golden Flower’da, 3 Oscar ve 29 ödül daha kazanmış olan ayrıca 47 ödüle de aday gösterilen Memoirs of a Geisha filminde rol almış olan, 40 ödül sahibi oyuncu Li Gong, ödüllü oyuncu Mark Chao, Efsanevi La Vie En Rose filminde oynamış olan Pascal Greggory, Xiangli Huang, ödüllü oyuncu Joe Odagiri, Ayumu Nakajima ve Game of Thrones’dan, Jaqen H'ghar olarak tanıdığımız Tom Wlaschiha gibi önemli isimler bulunmaktadır.
Dram ve tarih dallarında karşımıza çıkan 126 dakikalık uzun metrajlı bir film olan Saturday Fiction’ın IMDb puanı ise, 6.0’dır. 8 Ekim 2019’da gösterime girmiş olan film Çin yapımıdır ve Mandarin, İngilizce, Japonca ve Fransızca dillerindedir. 2 ödül kazanmış olan Saturday Fiction, 76. Venedik Uluslararası Film Festivalinde, Altın Aslan ödülü dahil olmak üzere 4 ödüle de aday gösterilmiştir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları