Batman: Soul of the Dragon – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 4

Batman: Soul of the Dragon – HD izle Film Makinasi

Batman: Soul of the Dragon – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.4 / 10

Filmin Özeti

Tamamen gerçek hikâyelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan The Angel of Auschwitz yani diğer adı ile Auschwitz’in Meleği filmi Hitler Almanya’sında sırf deneyler yapıp bir hastalıktan kurtulmak uğruna Auschwitz kampında Yahudi’lere ve bebeklerine yapılan zulümleri konu ediniyor. Bu kampta bir ‘Ölüm Meleği’ bir de ‘Auschwitz’in Meleği vardır. Bu meleğin adı, Auschwitz'de jinekolog olarak çalışmaya zorlanan Doktor Gisella Perl'di. Auschwitz'den "Ölüm Meleği" olarak da bilinen Josef Mengele'nin "bilim ve tıp adına" yaptığı acımasız deneyler nedeniyle sağ koluydu. Gisella gündüzleri Mengele ile çalışmak zorunda olduğu için çok yoruluyordu. Buna rağmen geceleri uykularından fedakârlık ederek üzerinde deney yapılan insanlara elinden gelen her türlü yardımı ediyordu. "Auschwitz’in Meleği" lakabını da yaptığı bunca iyilikten sonra edinmiştir.

Giselle Perl, 10 Aralık 1907'de Sighetu Marmației'de Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Gisella liseyi 16 yaşında bitirdi ve sınıfının birincisi olarak mezun oldu. Mart 1944'te Doktor Perl ve ailesi Gestapo tarafından yakalandı ve Auschwitz toplama kampına gönderildi. Orada birbirlerinden kopan aile uzun bir süre birbirini göremedi. Başlangıçta Giselle, SS askerlerine kan bağışlaması için oraya koyulmuştu. Kısa süre sonra Mengele, ünlü bir jinekolog olduğunu öğrendi ve onu doktor ekibine götürdü. Ona kampa gitmesini ve tüm hamile kadınları daha iyi bakım ve yiyecek alacakları başka bir kampa göndermelerini söyledi. Kampa gittikten sonra kendisi gibi iyi kalpli bir ebeyle tanıştı. Stanislawa Leszczynska da aynı Giselle gibi bu insanlara yardım ediyordu. Orada bulunduğu sürede yaklaşık 3 bin çocuğu dünyaya getirdi. Bu sırada ortalıkta tifo yayılmaktaydı ve Mengele bu yeni doğan çocukları ve annelerini deneylerinde kullanarak, onlara zulüm ederek sözde bilim adına iyilik yapıyordu.

Gerçekten toplama kampında yaşanmış acı dolu ve gerçek hayat hikâyelerine dayanan The Angel of Auschwitz filminin yönetmen koltuğunda oturan isim Terry Lee Coker. Filmin senaryosuna imza atan isimler ise yine kendisi ve Bradley Coker. Stanislawa Leszczynska karakterini canlandırmasıyla göz dolduran isim ise Noeleen Comiskey.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları