David Copperfield'ın Çok Kişisel Hikayesi – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 13

David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi – HD izle Film Makinasi

David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikayesi – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.4 / 10

Filmin Özeti

Sitemizde full hd 1080p olarak da sizlere sunulan The Personal History of David Copperfield filmi Armando Iannucci tarafından yazılan ve yönetilen, Charles Dickens'ın 1850 Viktorya dönemi romanı David Copperfield'e dayanan 2019 tarihli bir komedi-drama filmidir. Baş karakterler olarak Dev Patel'i ve Aneurin Barnard, Peter Capaldi, Morfydd Clark, Daisy May Cooper, Rosalind Eleazar, Hugh Laurie, Tilda Swinton, Ben Whishaw ve Paul Whitehouse yer alıyor. David Copperfield'ın hayatı, doğumundan günümüze kadar kronikleşmiş hikâyesi. Charles Dickens'in 1840'larda geçen yarı-otobiyografik başyapıtı The Personal History of David Copperfield'e yeni ve özgün bir yorum, kaotik bir dünyada onun içinde bulunması zor olan yerini bulmak için dolaşırken ikonik başlık karakterinin hayatı karmaşık bir haldedir. David'in huzurlu bir hayatı vardır ve bakıcısı Peggoty'nin (Daisy May Cooper) ailesini Yarmouth'taki tekne evlerinde ziyarete götürülür. 
Geri döndüğünde, genç ve dul annesi Clara (Morfydd Clark), çocuğu döven uğursuz ve zalim Bay Murdstone (Darren Boyd) ile evlenir.  Kötü şeylere maruz kalan David Copperfield (Dev Patel), Murdstone'un alacaklıları tarafından kovalanan Bay Micawber ve ailesi ile birlikte yaşadığı fabrikasında çalışmaya yollanır. Annesinin vefatını öğrendikten kısa süre sonra David, çöp gibi olan hayatından uzaklaşır ve varlıklı halası Betsey Trotwood'u (Tilda Swinton) ve kiracısı egzantrik Bay Dick'i (Hugh Laurie) aramaya koyulur. Steerforth (Aneurin Barnard) ve Uriah Heep (Ben Whishaw) ile yaşadıkları problemlerden sonra Betsey Trotwood, David'in bir beyefendi ve yazar olma hırsına maddi anlamda destek olur.
4k film izle seçkisinde de yer alan yapımda pek çok Dickensian karakteri gibi, David Copperfield (Dev Patel) de hayata umut ve trajedi arasında sıkışmış bir şekilde başlar; babası henüz gençken ölür ama annesi, ailenin imkânsız olmasına rağmen sıcak ve besleyici bir ortam sağlar. Copperfield’ın annesi zalim bir adamla evlenir ve sonunda onu Londra’ya gönderir. Sonra genç Copperfield’in hayatı, vekil ebeveynler ve aileler arasında gidip gelirken, transit olarak yaşanılan bir yaşam haline gelir. Genç Copperfield, bir tekneden yapılmış bir evde yaşayan teyzesinden alacaklıdan kaçan ev sahibine kadar yaşadığı travmalardan çok önemli bir şekilde dersler alacaktır. Bu yolda dünya tarihinin en büyük yazarlarından biri olma yolunda hızla ilerleyecektir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları