Derelict – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 6

Derelict – HD izle Film Makinasi

Derelict – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.1 / 10

Filmin Özeti

İlk kez sınırlı gösterimle 16 Temmuz 2018 tarihinde Kanada ülkesinde yayınlanarak izleyicilerle buluşan ve animasyon severlerin beğenisine sunulan Valley of the Lanterns (Fenerler Vadisi) filmi, daha sonra 18 Haziran 2020 tarihinde DVD ve Blu-ray versiyonları ile çıkışını dünya genelinde yapmış ve birçok izleyici ile aynı anda buluşmuştur.

2018 yılında piyasaya girişini yapmış olan filmin yazarlık ve yönetmenliğini ise tek bir kişi üstleniyor. Bu kişi kariyerinin öncelerinde de animasyon filmlerinde yönetmenlik yaparak, film sektörünün bu dalında tecrübe edinmiş bir isim olan Caleb Hystad.

Filmde karşımıza oldukça kısıtlı bir kadro ve oyuncu ekibi çıkıyor. Filmin başrolünde olan karakter Porter isimli genç erkek çocuğu karakterine Thomas Haddaway-Graham isimli genç oyuncu ses veriyor. Aynı zamanda Porter’ın annesi ve büyükannesi Olistene karakterlerine de Nicola Oliver ses vererek, bir yapımda iki karaktere birden hayat vermiş oluyor. Genç adam Porter’ın babası rolünde ise Jonathan Love karakteri bulunuyor. Kumar bağımlılığı yüzünden ekibimizin başına bela olan Keelan karakterine Ian Hanlin ismi hayat verirken, Keelan’ın kumar oynadığı domuz yarışlarının sahibine ise Samantha Ferris ismi ses vermekte.

Küçük bir vadide geçen filmde, kasaba her yeni yılı birlikte toplanarak dilek fenerlerini gökyüzüne bırakarak kutlamaktadır. Ayrıca bu dilek fenerlerinin de bir özelliği vardır. Dilek fenerleri Porter’ın ailesi tarafından nesillerdir kasabalıların yeni yıl kutlamalarına özel olarak hazırlanmaktadır. Nesillerden nesile aktarılan bu aile ticareti, Porter’ın büyükannesi olan Olistene tarafından sürdürülmektedir ve Porter’ın da bu geleneği devam ettirme yaşı yaklaşmaktadır.

Ancak Olistene’in kimseyle paylaşmadığı oldukça büyük bir sırrı ve aynı zamanda oldukça da ciddi olan bir hastalığı bulunmaktadır. Elleri titremeye başlayan Olistene’in büyükbabası da hayattayken aynı hastalığa yakalanmış ve bir süre sonra ellerini kendi iradesi ile kontrol edemeyecek hale gelmiştir. Bu durumda kalmak istemeyen Olistene ise, yıllardır anlatılan Eski Kaleye ait bir sırrı ortaya çıkarmak ve anlatılan büyülü hikâyelerin gerçek olup olmadığını öğrenmek için çabalamaktadır. Yeni yıl yaklaşırken ve titreme hastalığı da şiddetlenmekteyken, Olistene’in fazla zamanı kalmamıştır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları