Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 11

Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi

Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.8 / 10

Filmin Özeti

Seyircilerle ilk kez 2015 yılının Ocak ayının 23. Gününde dünyadaki birçok sinemasever tarafından bilinen ve takip edilen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen Sundance Film Festivali’nde buluşan TheVVitch: A New-England Folktale filmi bu festival sonrasında dünyanın birçok yerinde farklı farklı festivallerde boy göstermiştir. DVD çıkışını ise ilk kez 14 Temmuz 2016 yılında Polonya’da yaparak daha büyük kitlelere ulaşmıştır. İnternet ortamında ise ilk kez Hollanda’da, 2017 yılında yayınlanarak tüm dünyaya açılmıştır.
2015 yapımı olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise daha önce de korku filmlerinde çalışmış olan ve bu türe oldukça yakın olduğu bilinen Robert Eggers ismi yapmıştır. Dram, korku ve gizem türlerinden ögeleri içerisinde bolca bulunduran ve bunları tek bir yapımda oldukça güzel harmanlamış olan Eggers, filmin oyuncu kadrosu içinse 2020 yılına neredeyse damga vuran ve tüm satranç takımı satışlarını kökünden değiştiren Queen’s Gambit filminde de rol almış olan Anya Taylor-Joy, Galaksinin Koruyucları ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmlerinde rol almış olan Ralph Ineson ve Prometheus isimli başarılı yapımda rol almış olan Kate Dickie isimlerine yer vermiştir.
1630 yılının New England’ında geçen filmde, William ve Katherine, beş çocuğuyla birlikte, zorlu bir vahşi doğanın içerisinde muhafazakar bir Hristiyan hayatı yaşamaya çalışmaktadır. Dini sebeplerden dolayı yaşadıkları yerden kovulan aile, şu an yaşadıkları bu ormanın içerisinde tuhaf olaylar yaşayacaktır. Çiftin en küçük oğlu Samuel, burada doğmuş ve bir gün ablası Thomasin ile oyun oynarlarken ortadan kaybolmuştur. Aynı zamanda Samuel’in kaybolmasıyla ektikleri tüm ekinlerinin mahsulleri tükenmiştir. 
Böylesine esrarengiz ve zor bir durumda kalan aile, bu zor zamanda birbirine sırt çevirmeye başlamıştır. Thomasin isimli en büyük kızlarının bir cadı olduğuna inanmaya başlayan aile onu dışlamaya hatta ona kötü davranmaya başlamıştır. Thomasin yalnızca olayların içerisine çekilmiş masum bir kızdır. Film, kendi günahları ile boğuşan ve bu ailenin akıl almayacak derecedeki kötülüğe kendisini kaptırmasını konu alarak vahşi doğanın ortasındaki bu aileyi, onların yaşadıkları esrarengiz ve tüyler ürpertici olayları mercek altına alıyor.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları