Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi

Die for a Dollar – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.0 / 10

Filmin Özeti

İntihara meyilli hastaların bir tedavi merkezinde terapi uygulanırken gerçek benliklerini keşfetmeleri hakkında olan On The Edge (Sınırda), 2001 yılı İrlanda yapımı bir dram filmidir. John Carney ve Daniel James tarafından kaleme alınmış olan filmin yönetmen koltuğunda John Carney oturmuştur. Universal Pictures ve Focus Features LLC tarafından dağıtımı sağlanmış olan film için 7 milyon dolarlık bir bütçe ayırılmıştır. 
Film ilk kez 17 Eylül 2001 tarihinde Hollanda’da, Sea Film Festivali’nde gösterime sunulmuştur, 21 Eylül’de ise İrlanda’da izleyicileriyle buluşmuştur. John Carney, 2001 yılı Dinard İngiliz Film Festivali’nde seyirci ödülü kazanmıştır. Oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Jonathan Jackson, Stephen Rea, Tricia Vessey, Paul Hickey, Marcella Plunkett ve Tomás Ó Súilleabháin gibi isimler yer almış olan filmin Imdb puanı ise 7.0’dır.
Jonathan Breech (Cillian Murphy)adındaki 19 yaşındaki genç, babasının ölünceye kadar içmesi ve elbette hayatını kaybetmesi üzerine kötü bir psikolojiyle yaşamaya devam eder. Bir gün ağabeyi Mikey (Paul Hickey)’nin evine gidip babasının küllerini aldıktan sonra intihar etmek için arabaya binip sürmeye başlar. Kazanın ardından araba çalıntı olduğu için ona bir fırsat seçenek sunarlar. Jonathan ya hapse girecektir ya da bir rehabilitasyon merkezine gönderilecektir. Genç adam rehabilitasyon merkezini seçer. Ona orada küçük bir oda verirler. Çarşamba günleri ziyaret günüdür ve abisi onu ziyarete o zamanlar gelebiliyordur. Sağlık kurulu kuralları gereği, yatarak tedavi gördüğü için yalnızca pijama giyebiliyordur. 
Doktor Figure (Stephen Rea) ile haftada üç gün terapiye gitmektedir ve burada Rachel (Tricia Vessey), Leslie (Marcella Plunkett), Nick ( Tomás Ó Súilleabháin) ve Toby (Jonathan Jackson) adlarındaki insanlarla tanışmış ve arkadaş olmuştur. Jonathan, Rachel’dan hoşlanmaktadır. Aralarında geçen bir anlaşmazlık sonucu boks oyunu oynarlar ama Rachel, Jonathan’ın dudağını kanatınca durmak zorunda kalırlar. Bu arada Toby de, Rachel’dan hoşlanmaktadır. Jonathan’ın, Toby ile arası oldukça yakındır hatta son zamanlarda daha da yakın olmaya başlamışlardır. Aynı zamanda Rachel ile aralarındaki her ne ise artık daha da alevlenmeye başlamıştır. Bu rehabilitasyon merkezinde yaşananlar akıllardan çıkmayacak. 

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları