Dune Drifter – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

Dune Drifter – HD izle Film Makinasi

Dune Drifter – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.8 / 10

Filmin Özeti

İngiltere’de yaşayan bir işçi sınıfı ailenin genç kızı olan Johanna Morigan’ın ergenlik döneminde popüler olma çabasını anlatan bir film olan “How to Build a Girl”, Coky Giedroyc isimli yönetmen tarafından yönetilmiştir. İngiliz yazar Caitlin Moran’ın 2014’te yazmış olduğu aynı isimli romanından uyarlanan filmin başrolünde Beanie Feldstein oynamaktadır. Yazar Caitlin Moran ile benzer özellikler taşıyan ana karakter Johanna Morigan dolayısıyla roman yarı-otobiyografi yazısı olarak değerlendirilmiştir.
Geniş oyuncu kadrosunda Alfie Allen, Paddy Considine, Arinzé Kene, EmmaThompson, Sarah Solemani, Laurie Kynaston gibi isimlerin dışında Frank Dillane, Beanie Feldstein, Joanna Scanlan, Tadhg Murphy, Bobby Schofield, ChrisO'Dowd ve Ziggy Heath gibi isimler de bulunmaktadır. Imdb puanı 5.8 olan bu komedi filmi, 2019 yılında Toronto Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü kazanmıştır.
Johanna Morigan kendisini değiştirmek isteyen bir genç kızdır. Ergenlik döneminden geçen genç kızın bu yolculukta yaşadıkları anlatılmaktadır. Kendisini değiştirmek için bir yola girmiş olan Johanna, artık kendine verdiği yeni isimle çağırılmak istemektedir: Dolly Wilde. Dolly olarak hayatına devam eden Johanna artık hayatında birçok şeyi farklı yapmaktadır. Artık hızlı bir şekilde konuşmaya ve cinsellikten çekinmemeye başlamıştır. İngiltere’de yaşadıkları için, Londra’da başarılı bir müzik eleştirmeni olmak isteyen Dolly bunun için elinden geleni yapacaktır. Londra’da yapmak istediği bu iş sayesinde Wolverhampton adında bir şehirde yaşayan durumu pek de iyi olmayan ailesini bu hayattan kurtaracaktır. Aklında bir sürü fikir ve gerçekleştirmek istediği bir sürü hayalle başladığı bu serüvende istediği gibi bir kız olmak için elinden geleni yapan bir Johanna’yı izleyeceksiniz.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları