izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 9

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

8.0 / 10

Filmin Özeti

İlk kez 8 Ekim 2020 tarihinde Çin ülkesinde yayınlanarak izleyicilerin beğenisine sunulan ve böylelikle film sektörüne de giriş yapmış olan The Young Ip Man: Crisis Time, 1917 yılının Hong Kong’una gidiyor. Usta dövüşçü Ip Man’in yaşadığı oldukça tehlikeli bir kriz zamanının konu alındığı film, serinin devam filmleri için bir başlangıç hikayesi niteliği taşımakta. Uzak doğu dövüş sanatlarının ustası, efendisi, lideri olarak da tanımlanan İp Man, her zaman iyinin yanında, kötünün arkasında durmuş, dürüstlüğü ve yeteneklerini sadece gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanmasıyla getirdiği adaletiyle tanınmıştır. 1917 yılında Hong Kong’a tamamen okumak için bir yolculuk yapan Genç İp Man’in okul hayatı, hiç umulmadık ve trajik bir şekilde son bulmak zorunda kalacaktır. Genç İp Man’in eğitim aldığı okulda bir İngilizce konuşma yarışması düzenlenmektedir. Ancak o gün, İp Man’in eğitim ve öğretim hayatının bitip, kriz anında nasıl öne çıkarak yeni bir hikayenin başladığına tanık oluyoruz. İngilizce yarışması sırasında okula yapılan hain bir saldırıda, birçok kişi rehin alınıyor ve gözler Genç İp Man’e çevriliyor.
8 Ekim 2020 tarihinde ilk kez Çin ülkesinde vizyona girerek efsanenin severleriyle buluşan ve izleyicilerin beğenisine sunulan The Young İp Man: Crisis Time filminin yönetmenlik koltuğunda, uzak doğu dövüş sanatları filmlerinden tanıdığımız, Ip Man: Kung Fu Master filminde de yönetmenlik yapmış olan Liming Lii ismi oturuyor.
Senaryo yazımı hakkında resmi bilgilerin verilmediği filmle ilgili oyuncu kadrosuna göz atıldığında ise karşımıza yine uzak doğu dövüş sanatları ile alakalı Yip Man 3, This Is Sanlitun ve Xun Long Jue isimli yapımlarda yer almış olan Jonathan Kos-Read, Xi You Ji ve The Void Evidence gibi filmlerde oyunculuk deneyimi bulunan Feng-bin Mou ve The Tattooist isimli yapım haricinde bir sinema geçmişi bulunmayan kadın oyuncu Yuqing Shi çıkıyor.
Bu isimlerin dışında hakkında çok fazla bilgi verilmeyen 89 dakikalık Young Ip Man: Crisis Time filminde, başrol olarak karşımıza çıkan oyuncular harici 2001 yılındaki Zhong an liu zu filmi dışında bir sinema geçmişi bulunmayan Xiaohu Tong ve 1 adaylığı bulunan Wenhao Zhao isimlerini görüyoruz.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları