izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.3 / 10

Filmin Özeti

Drama kategorisinde yer alan filmi, Pinochet'nin Şili'deki diktatörlüğünden on beş yıl sonra, Ramiro ve Tamara adındaki iki gencin liderliğindeki bir grup kadın ve erkeğin, tiranı öldürmek için yola çıkışının gerçek bir olaya dayanan hikayesini anlatıyor.

Şili’de, 1986'nın Eylül ayında bir grup genç, ülkelerinin kaderini değiştirme imkanına sahip olduklarını düşünerek hep beraber zorlu bir yola çıkarlar. Pinochet'nin diktatörlüğünü onu öldürerek sona erdirirlerse, ülkelerini büyük bir gazaptan kurtarmış olacaklarını düşünen gençler, sonunda bunu gerçekleştirmeye karar verirler. Şili, Augusto Pinochet yönetimindeki en zalim diktatörlüklerden birini yaşarken, birkaç cesur gencin bunu sona erdirmeye karar vermelerinin gerçek hikayesinden esinlenilmiş olan film, gecekondu mahallesinde yaşayan beden eğitimi öğretmeni Ramiro, psikolog Tamara ve Sasha, silahlı saldırılarını 1986'da pazar öğleden sonra yapmayı planlamışlardır.

Kendini silahlı mücadeleye adamış, özel hayatını tek kalemde silmiş olan eski bir beden eğitimi öğretmeni olan Ramiro, siyasi eğitimi olmayan futbol tutkunu olan Santiago'nun kenar mahallelerinden mütevazı genç bir adam olan Sacha ve Yurtsever Cephesinde komutan rütbesine sahip tek kadın olmak için üst sınıf bir aileyi geride bırakan çekici bir psikolog Tamara, toplanarak suikast girişimlerini hayata geçirmeye karar verirler. Grupta bulunan tüm üyelerin yegane amacı Pinochet'i öldürmektir. Planlarını titizlikle yapan ekip, saldırı gününün gelmesini iple çekmektedir. Pinochet’i öldürerek bir darbe girişiminde bulunacaklarının bilincinde olarak saldırılarını gerçekleştirmekte kesin kararlılardır. Saldırı günü gelip çattığında, planlarını aynı şekilde uygulayan ekibin suikast girişimi başarısız olur. Acaba ülkeleri için kendilerini feda etmeye hazır olan bu gençlerin akıbeti ne olacaktır?

Matar a Pinochet ismini taşıyan bu yapımın yönetmen koltuğunda Juan Ignacio Sabatini bulunuyor. Filmin senaristliğini ise Cristián Carvajal, Juan Martín Gravina ve Mario Horton beraber üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Cristián Carvajal (komutan Raviro), Juan Martín Gravina (Bigote), Mario Horton (Komutan Jose Miguel), Daniela Ramírez (Komutan Tamara) ve Gastón Salgado (Sacha) gibi farklı isimler bulunmaktadır. 20 Kasım 2020’de İspanya’da gösterime giren film dram türünde karşımıza çıkmaktadır. 81 dakika süren filmin IMDb notu ise 5.2’dir. Şili yapımı olan filmin dili, İspanyolca’dır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları