izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 14

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.6 / 10

Filmin Özeti

Çocukluğundan beri çeşitli psikolojik sorunlar yaşayan Elyse Bridges, kocası Steven’ın ısrarları üzerine başarılı bir terapist olan Doktor Philip Lewis ile randevu alarak problemleri ile ilgili çözümlerin işlendiği Elyse, 2020 yılının başarılı dram filmleri arasında gösterilmektedir. Bir kadının psikolojik sanrıları ve ailesi dâhil çevresinde verdiği sorunlarla mücadelesi, beyaz perdeye aktarılmıştır.

Elyse, başarılı fotoğraf çeken, büyük bir evde varlıklı avukat kocasıyla problemli bir hayat geçirmektedir. Dışarıdan bakıldığında mutlu olmaları için ellerinde her şey vardır. Fakat Elsye’in çocukluğundan beri mustarip olduğu psikolojik sorunlar her daim onunla birliktedir. Çocukluğundan beri şizofreni, bipolar bozukluk, anksiyete gibi çeşitli tanılar konulmuş ve çeşitli ilaçlar alıp hastanede yatmıştır. Fakat son dönemde ki durumları, özellikle evin hizmetçisi Carmen’in varlığı ile artmıştır. Bir an güler yüzlü ve neşeli olan Elyse, bir an sonra çevresine sinirli ve asabi tavırlar sergilemektedir. Bir gün, benzer bir sinir krizi geçirir ve arabasına atlayıp evden çıkarken peşinden gelen küçük oğlu Cody’e çarpar ve ölümüne sebep olur.

Bu olaydan sonra eskisinden daha da kötü bir hale gelen Elyse, bir süredir kullandığı ilaçları da bırakmıştır. Bu durum onu iyice uç noktalara itmiştir. Bazen telefonunu kapatıp dışarı çıkıyor, geç saatlere kadar gelmiyordur. Bu duygusuz tavırları kocası Steven ve annesini iyice rahatsız etmeye başlar. Artık kocası da ona kendini yakın hissetmemektedir. Steven çözüm için arkadaşlarından duyduğu bir doktor olan Philip Lewis ile görüşmesini ister. Bunu zor da olsa kabul eden Elyse, geçmişi ve hayatı üzerine Doktor Lewis ile uzun bir sohbet geçekleştirir. Sohbet sonrası tanıyı koyan Doktor, Elyse’in elektroşok tedavisi görmesine karar verir. Elyse’i ve ailesini daha da zorlu ve stresli bir dönem beklemektedir.

Çoğunluğu siyah beyaz çekilen Elyse, oyuncu kadrosu ile oldukça dikkat çekmektedir. Doktor Philip Lewis rolünde Kuzuların Sessizliği’nde efsane karakter Hannibal Lecter’ı canlandırarak Oscar alan usta oyuncu, Anthony Hopkins bulunmaktadır. Elyse rolünde ise aktris Lisa Pepper rol almaktadır. Özellikle diyalogları ve çekim açılarıyla dikkat çeken yapımın yönetmenlik ve senaryo koltuğunda filmde de rol alan ünlü oyuncu Anthony Hopkins’in eşi Stella Hopkins bulunmaktadır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları