izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 5

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.7 / 10

Filmin Özeti

2017 yılında çekimleri tamamlanan ve 2018 yılında İngiltere’de vizyona giren Çocuk Yasası filmi dram türündedir. Filmin yönetmenliğini daha önce Sahne Güzeli (2004), İris (2001) ve Skandal (2006) filmlerinin yönetmenliğini yapması ile tanınan Richard Eyre yapmıştır. Eyre 1989 yılında yönettiği film Tumbledown (1988) ile en iyi dram filmi dalında BAFTA ödülü almıştır. Filmin senaryosu ise yazar Ian McEwan tarafından kendi yazdığı aynı adlı romandan esinlenerek yazılmıştır. McEwan daha önce Kefaret (2007), İyi Evlat (1993) ve Dayanılmaz Aşk (2004) filmlerinin senaryosunu kaleme almıştır.
Filmin ana karakterlerinden Fiona Maye (Dame Emma Thompson), Londra'da bulunan ve etik açıdan karmaşık aile hukuku davalarında bilgelik ve şefkatle yöneticilik eden seçkin bir Yüksek Mahkeme yargıcıdır. Ancak yoğun iş temposu için ağır bir kişisel bedel ödeyecektir. Amerikalı profesör Jack Faye (Stanley Tucci) ile evliliği kırılma noktasındadır.
Bu kişisel kriz anında, Fiona'dan zeki bir çocuk olan Adam Henry'nin (Fionn Whitehead) hayatını kurtaracak kan naklini reddettiği davasını yönetmesi istenir. Adam’ın on sekizinci yaş gününe henüz üç ay kalmıştır ve yasal olarak hala bir çocuktur. Fiona kendi etiği gereği çocuğu yaşama zorlamak istemektedir fakat bu mesleği açısından yanlıştır. Fiona hastanede Adam'ı ziyaret eder ve görüşmelerinin ikisi üzerinde derin bir duygusal açıdan etkisi olur ve çocuğun güçlü yeni duygularını ve uzun zamandır gömülü olan düşüncelerini uyandırır. Çocuk bunu Tanrı’nın istediğini Fiona ise ortada Tanrı’lık bir durum olmadığını onun hayatta kalması gerektiğini savunmaktadır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları