izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 8

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.5 / 10

Filmin Özeti

2006 yılında gösterime giren Rüya Kızlar dram türünde müzikal filmidir. Filmin yönetmenliğini Bill Condon yapmıştır. Filmin Tom Eyen’in yazdığı oyundan esinlenilen senaryosunu da Bill Condon yazmıştır.
Effie White (Jennifer Hudson), Deena Jones (Beyoncé Knowles), ve Lorrell Robinson (Anika Noni Rose) 1960’lı yılların sonlarında Detroit’te yaşayan üç arkadaştır. Üç arkadaş birlikte “The Dreamettes” adlı bir müzik grubu oluşturmuşlardır. Grubun liderliğini Effie yapmaktadır ve Deena ve Lorrell ona dansçı olarak eşlik etmektedir. Üç arkadaş yeteneklerine rağmen adlarını duyurma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bir yetenek yarışmasına katılırlar ve burada bir ikinci el araba satıcısı Curtis Taylor (Jamie Foxx) ile tanışırlar. Taylor mesleği ile alakasız olmasına rağmen müzik sektörüne yönetmen olarak girip para kazanmak istemektedir.
Taylor beraber çalıştığı James “Thunder” Early ile birlikte sahne alıp almak istemediklerini kızlara sorarlar. Thunder adlı şarkıcı sesi ile ünlü olmasından daha çok dansçıları ile olan uygun olmayan ilişkileri ile tanınmaktadır ve bu yüzden dansçı ve vokal bulmakta zorlanmaktadır. Deena ve Lorrell bu ünlü olma şansını kaçırmamak için teklifi hemen kabul eder fakat Effie kimsenin vokal sesi olmak istemediğini sadece kendileri şarkı söylemeleri gerektiğini düşünmektedir.
Her ikisi de güçlü kişilikler olan Curtis ve Effie, bir ilişkiye girmelerine rağmen, iş dünyasında bunu başarmak için ne yapılması gerektiğine dair farklı görüşlere sahip olmaya başlarlar, Curtis ırksal engeli daha yaygın bir dille veya "beyaz" gibi seslendirerek kırmaları gerektiğini görür.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları