izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 8

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.7 / 10

Filmin Özeti

26 Temmuz 2019’da Amerika’da vizyona giren dram filmi Darling Nikki’nin yönetmenliğini Gregory Hatanaka yapmaktadır. Hatanaka daha önce Choke (2020), Until the Night (2004), Samurai Cop 2: Deadly Vengeance (2015) filmlerine yönetmenlik ve yapımcılık yapması ile tanınmaktadır.

Filmin senaryosu ise Nicole D’angelo, Gregory Hatanaka ve Rich Mallery tarafından kaleme alınmıştır. Filmin ana karakterlerinden Nikki Nicole D’Angelo tarafından Nikki’nin erkek arkadaşı Ethan ise 60 Saniye (2000), Donnie Darko: Karanlık Yolculuk (2001) filmleri ile tanınan James Duval tarafından canlandırılmıştır.

Nikki eğlenmeyi seven, umursamaz bir kadındır. Erkeklerin etrafında olmasını sevmektedir. Annesini küçük yaşta kaybetmiş ve Rose adında bir kadın onu evine alıp kendi çocuğu gibi yetiştirmiştir. Nikki büyüyüp güzelleştikçe de onun bu güzelliğini model ve oyuncu olarak kullanıp para kazanmaya başlamıştır. Nikki bunun farkında değildir. O sadece parayı harcayıp eğlenmeyi umursamaktadır.

Dışarıdan bakıldığında tüm hayatı onun kontrolü altında gibi görünmektedir fakat aslında derinlerde farklı bir durum bulunmaktadır. Erkek arkadaşı Ethan dahi bir müzik yapımcısıdır. İşi ile çok meşgul olduğu için Nikki’nin yaptıkları ve başına gelenleri fark edememektedir. Nikki bu sırada kendisini sevdiğini söyleyen birisi tarafından tecavüze uğrar.

Bir akşam Nikki içerisinde renkli şekerlerin olduğu bir kutu bulur. Bir tanesini ağzına attığında kendisini rengarek bir ormanın içinde bulur. Bulunduğu yerin tadını çıkarttığı sırada gerçek hayatta banyodaki küvette boğulmaktadır. Erkek arkadaşı onun intihar etmeye çalıştığını düşünür ama Nikki hiçbir şey hatırlamamaktadır.

Rose gittikçe Nikki üzerinde zarar ettikleri için baskı kurmaya başlar. Bu durumdan bıkan Nikki ona çok şey vadeden karanlık bir kişilikle bir anlaşma yapmaya karar verir. Bunu kendi iyiliği için yaptığını düşünmektedir fakat üvey annesi Rose’u yarı yolda bırakmak da istememektedir. Bu stresli günlerinden birinde banyoda bulduğu şekerlerden bir tane daha yer. Bir tünelden sürünerek geçtikten sonra kendisini bir ağacın içerisinde yaşayan kendisini kedi sanan bir adamın yanında bulur.

Uyanıp Rose’un yanına geldiğinde Rose ona yeşil bir içki verir. Banyodaki şekerlerle gittiği dünyaya artık bu içkiyle çok daha uzun zaman gidebildiğini fark eder. Gerçek ve sıkıcı dünyasından kaçmak için bu dünyaya sık sık gitmeye başlar fakat bir süre sonra hangisi gerçek dünyası anlamamaya başlar.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları