izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 9

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.5 / 10

Filmin Özeti

Ülkemizde 16 Nisan 2021 tarihinde gösterime girecek olan The Father filmi dram türündedir ve baş rollerinde Olivia Colman ve Anthony Hopkins bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Florian Zeller oturmaktadır. Filmin Florian Zeller imzalı tiyatro oyunundan uyarlanan senaryosu Christoher Hampton tarafından kaleme alınmıştır. Filmin başrollerinde iki Oscar ödüllü oyuncunun bulunması dikkat çeken yanlarından birisi olmuştur. Film Anthony’nin gözünden yaşadıklarını izleyiciye sunmaktadır.
Anthony (Anthony Hopkins) 80’li yaşlarına gelmiş emekli bir mühendistir. Anne (Olivia Colman), tecrübeli ve bilgili adam basit şeyleri bile hatırlamakta güçlük çekmeye başladığını fark etmiştir. Ve son bakıcısını bir tartışmanın ardından sonra kovduğunda, 80 yaşındaki dul babasının Londra'daki dairesinde kalmaya başlar. Ancak Anne yakında Paris'e gidecek ve neyin gerçek neyin hayal olduğunu bile ayırt edememeye başlayan babasına bakacak birine ihtiyacı olacaktır.
Anne, Paris’e gitmeden önce babasına Laura adında bir bakıcı bulur. Başta Laura ile iyi anlaşan ve tanışmalarına şakalar ve gülüşmeler ile dâhil olan Anthony bir süre sonra Laura’nın kim olduğunu bile hatırlamaz ve kızı ile kimsenin ona bakmasına ihtiyacı olmadığı konusunda tartışmaya başlar. Fakat daha sonrasında kızının evinde kızını beklediği sırada, kızı kapıdan girer ve ona kızının nerede olduğunu sorar. Bu bir demans hastalığının başlangıcı olduğunun göstergesi olur. Evde bulunan hiç kimseyi hatırlamadığında Anthony istemeden bir korkuya kapılır ve yanlış evde olduğu düşüncesi ile kendi evine doğru hızla gitmeye başlar.
Anthony kendi evinde oturduğu sırada kızı ile neler olduğunu konuşur. Kendisi de iyi durumda olmadığının farkındadır ve bir süre sonra evinin kendi evi olmadığını iddia ettiğinde Anne ona gitmeden önce bir bakıcı bulmasının şart olduğunu anlar. Daha sonra bulduğu hemşire Catherine’i (Olivia Williams) kızı ile karıştıracak ve aralarında tuhaf bir ilişki oluşmaya başlayacaktır. Daha sonra Catherine’in kendisine karşı bir oyun planladığını düşünmeye başladığında kafa karışıklığı duygusu öfke ve korkuya yerini bırakacaktır. Bir süre sonra bir sorunu olmadığını düşünmeye başlayıp insanların ona karşı tuhaf davrandıklarını iddia etmeye başlasa da “komik bir şeyler” döndüğünü iddia edecektir. 

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları