izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 4

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.8 / 10

Filmin Özeti

Cameron Bloom ve Bradley Trevor Greive isimli Avustralyalı yazarların 2016 yılında yayınlamış olduğu aynı isimli romanı baz alınarak ekranlara uyarlanmış olan Penguin Bloom, 2020 yılı Avustralya yapımı bir dram filmidir. Filmin senaryosu Shaun Grant ve Harry Cripps tarafından kaleme alınarak uyarlanmış olup filmin yönetmenliğini ise Glendyn Ivin yapmıştır. Filmin müzikleri ise bir Brezilyalı piyanist ve besteci olan ve aynı zamanda birçok filmin müziğini de yapmış olan Marcelo Zarvos tarafından bestelenmiştir. Mad Max gibi ünlü yapımların da dağıtımını yapmış olan Roadshow Films, bu yürek burkan ünlü yapımın da dağıtımını üstlenmiştir. 
Filmi oyuncu kadrosunda oldukça ünlü isimler bulunmaktadır. Başrolde usta oyuncu Naomi Watts olmak üzere Andrew Lincoln, Lisa Hensley, Jacki Weaver, Griffin Murray-Johnston, Leeanna Walsman, Felix Cameron, Rachel House ve Abe Clifford-Barr gibi başarılı oyuncular filme renk katmıştır. Filmin oyuncularından Naomi Watts ve Jackie Weaver, Akademi Ödüllü oyuncular olup birçok filmdeki başarılarıyla kendilerinden çok söz ettirmişler. Film ilk kez 12 Eylül 2020 tarihinde Kanada’da, Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterime sunulmuşken, 21 Ocak 2021’de, Avustralya başta olmak üzere birçok ülkede izleyicileriyle buluşmuştur. Bu başarılı yapımın Imdb puanı ise 5.8’dir. 
En çok satanlar listesinde yer alan aynı isimli ünlü eserin uyarlaması olan filmde, Naomi Watts, Sam Bloom isimli bir genç kadının hikayesi anlatılmaktadır. Aynı zamanda genç bir anne olan Sam Bloom, normal bir hayat yaşamaktadır. Ancak başına gelen bir olay sonucunda hayatı tepe taklak olmuş ve bunun şokuyla başa çıkması çok da kolay olmamıştır. Bir kaza geçiren Sam, çok ciddi bir travma yaşadığı için tüm vücudnu şok geçirmiş ve felç olmuştur. Sam’in üç oğlu vardır ve eşi, oğulları ve annesi bu yeni duruma alışmakta çok zorluk yaşayacaklardır. 
Sam’in felçli olması demek onlar için büyük bir hüzün ile birlikte aynı zamanda büyük bir sorumluluk anlamına gelmektedir. Daha sonra yaralı bir şekilde hayatlarına giren yavru bir saksağan tüm hayatlarını değiştirir. Adını Penguen koydukları bu saksağanın gelişiyle ailenin hüznü dağılmakta birlikte Sam’in de keyfi yerine gelir. Sam, tüm bu olanlardan sonra yaşamının büyük bir boşluk olduğunu düşünüyor olsa da, Penguen geldikten sonra hayatı büyük oranda değişir. 

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları