izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 15

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.8 / 10

Filmin Özeti

Kristian Denver Diaz’ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği filmde, Diaz yalnız ve zorbalığa uğrayan çocuk Scott’ın şimdiki haline hayat veriyor. Çocukluğunda ise Logan Gervais’i görüyoruz. Aynı zamanda gündemi oldukça meşgul eden Covid-19 pandemisinin izlerini taşıyan filmde, Genç Scott’ın sevdiği bir kız vardır fakat daha önce hiç başına böyle bir şey gelmediği için ne yapması gerektiğini bilemiyordur. Aynı zamanda okulundaki çocuklar tarafından sürekli dayak yiyen Scott, artık içine kapanık bir çocuk olmuştur. Eve gidince annesine ( Aliser Ramos) derdini anlatır ve ondan öğüt ister. Bir sonraki gün annesi ona bir hikâye anlatır ve duygularını açıkça söylemesi gerektiğini söyler. Annesine uyan Scott, gidip sevdiği kişiye açılır fakat sadece dalga geçilir. Bunun üzerine morali iyice bozulan Scott bir daha kimseyi sevmeyeceğine yemin eder.

Sonrasında ise şimdiki zamana gelen film, Scott’un metro istasyonunda kapkaça uğrayan bir kadını kurtarmasıyla devam ediyor. Bu olay olduktan sonra filmin anlatıcısı, sürekli olarak olabilecek durumları anlatıyor ve izleyenlerin aklını biraz karıştırıyor. Kendine hiç güveni olmayan Scott, iç sesiyle durmadan bir çatışmaya girip kadınla konuşursa ya da konuşmazsa hayatının nasıl bir duruma geleceğini hesaplar. Aynı zamanda oynadığı bir film kapalı gişe oynadığı için belli bir ünü olan Scott’ı eski sevdiği kız ziyaret eder. Bütün bu olayların içinde kendisini ikilemlerden çıkartıp kendince doğru yola girmeye çalışan Scott’u zorlu zamanlar bekliyor…

Bağımsız ve kısa bir uzun film olan Retrocausality, düşük bir bütçesi olmasına rağmen kullanılan sinema teknikleri ve kaliteli oyunculuğuyla dikkat çekiyor. Herkese iyi seyirler dileriz.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları