izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 2

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.6 / 10

Filmin Özeti

Dram ve spor filmi olan Break’in yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Michael Elkin yapmıştır.

Sam Gittins filmde Spencer Pryde adında bir genç olarak rol alıyor. Spencer hayatında yanlış kararlar almış ve bu kararlar yüzünden uyuşturucu ve birkaç suça bulaşmıştır. Arkadaş çevresi de onun daha iyi kararlar almasına engel olmaktadır. Babası ise 9 yıl önce bir soygun sırasında kaçış sürücülüğü yapmaya çalışmış ve yakalandığı için hapse düşmüştür. Spencer babasına hayatında olmadığı için kızgındır ve babası da aynı şey için üzülmektedir ancak elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.

Spencer’ın babası Terry onun küçükken bilardoya olan düşkünlüğünü bilmektedir ve onu bu spora yönlendirmek için eski dostu ve eski bilardo şampiyonu Qiang’a yönlendirir. Qiang gizlice Spencer’ın sürekli olarak takıldığı bara gidip onu bir oyuna davet eder ve 50 dolar bahis koyar. Biraz oynadıktan sonra kazanır fakat Spencer’ın yeteneği olduğunu fark etmiştir ve ona koçluk yapmayı kabul etmiştir. Spencer ise bunu babasının istediğini fark etmiştir ve sadece ona olan kızgınlığı yüzünden bunu reddetmiş ve burnunun dikine gitmeye karar vermiştir.

Spencer arkadaşları için uyuşturucu satın aldığı Ginger adlı adama istemeden beş bin sterlin borçlanır. Bu borcunu ödemek için bilardoya devam etmeyi düşünür. Bu sırada sürekli takıldığı barda çalışan kadının erkek kardeşinin öldürülmesine şahit olmuştur ve o an bir şey yapamadığı için vicdan azabı çekmektedir.

Bilardo oynamayı öğrenmek için Qiang ile çalışmaya başlar ve uyuşturucu borcu olan 5000 sterlini ödemek için birisi ile bahse girer çünkü bir hafta içinde ödeyemezse Ginge onun parmaklarını kıracağını söylemiştir. Bahse girdiği taraf parayı görmeden iddiaya girmeyeceğini söylediğinde ise Spencer’ın kız arkadaşı ve Qiang’ın manevi kızı olan Shelly ortaya arabasını koyar. Artık Spencer için baskı artmaya başlar. Terry ise hapisten çıkmış ve oğlu için daha iyi bir hayat yaratmaya çalıştığı sırada akciğer kanseri ile boğuşmaya başlar. Spencer, Pekin’de yapılacak olan turnuvaya katılıp borcunu ödeyemezse hayatı çok daha kötü bir hal alacaktır ve üstüne kız arkadaşı arabasını kaybedecektir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları