izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 10

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

3.7 / 10

Filmin Özeti

2020 yılı Avustralya yapımı bir western draması olan Tufan “The Flood”, daha önce Miro (2016) ve El Destello de la Luna (2016) filmleriyle tanınmış olanVictoria Wharfe McIntyre tarafından yönetilmiştir. Filmin senaryosunu ise yine Victoria Wharfe McIntyre kaleme almıştır.

Aborijinlerin ve azınlıkların, hem Avustralya Hükümeti hem de halkın bazı kesimleri tarafından gördükleri şiddet, haksızlık ve sömürge konu alınmış olan filmin oyuncu kadrosunda Alexis Lane ve Shaka Cook başrolde olmak üzere Dean Kyrwood, Dalara Williams, Aaron Jeffery, Karen Garnsey, Simone Landers ve Peter McAllum gibi isimler yer almaktadır. Geniş oyuncu kadrosundaki isimlerin her birinin başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken film hem duygusal anlar yaşatıyor hem de aksiyon sahneleriyle izleyiciye heyecan dolu dakikalar yaşatıyor.

Film ilk kez 17 Kasım 2020 tarihinde Estonya’da gösterime sunulmuşken Avustralya’da 6 Ocak 2021 tarihinde izleyiciyle buluşmuştur. Filmdeki başarılı oyunculuğu ile Aaron Jeffery, Australya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülleri’nde, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde ödüle aday gösterilmiş. Filmin Imdb puanı ise 4.3’tür.

Avustralya’nın azınlık kesimi olan ve yıllarca ezilmiş olan Aborijinler, hükümet tarafından misyon adı verilen bir uygulama ile diğer kesimin evlerinde çalışmak için görevlendirilirdi. Aileleri parçalanan bu insanlar, çocuklarından kopuyor, anne babalarından ayrılmak zorunda kalıyor ve bu görevlendirildikleri yerde bir nevi sürgün hayatı yaşıyordu.

Çocukken ailesi bir tufanda hayatını kaybeden Jarah, büyür ve Waru isimli siyah bir adamla evlenir. Binda adında bir kızları olan bu âşık çift, bir gün yaşadıkları eyaletin kasabasında hükümet tarafından misyonlara gönderilerek parçalara ayrılır. Anne Jarah ve baba Waru, kızları Binda’yı bir gün bulup kurtaracağına söz verir.

Ancak bu sırada Jarah’ın gönderildiği yerde ona çok kötü muamele gösterilirken Waru da bir çok zorlukla baş etmek zorunda kalmıştır. En sonunda bir şekilde bu gaddar insanların ellerinden kurtulup kızlarına kavuşsalar da hasretlerini gidermelerine zaman vermeden, kötü insanlar Binda’yı, Jarah ve Waru’nun ellerinden alır. Toprak olan Binda’nın intikamıyla yanıp tutuşan anne ve baba, hem içlerindeki nefreti dindirmek için karşılarına çıkanlarla savaşırken hem de kaçıp güvenli yerlerde yeni bir hayat kurmak isterler. Ancak peşlerini bırakmayan bu arsız insanlar yüzünden birçok kez ölümden dönerler.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları