izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 4

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.5 / 10

Filmin Özeti

Brad uzun yıllar orduda görev yapmış bir adamdır. Artık askerlik günlerinde yaşadığı travmalar sona ermiş ve evine kızıyla karısının yanına dönmüştür. Karısı Kate de ünlü bir arkeologdur. Son günlerde Cezayir ve Fas sınırında bütün dünyayı derinden etkileyecek bir keşif bulunur. İnsanlığın nerede ortaya çıktığına ve dünyaya nasıl yayıldığı konularına ışık tutacak olan bu keşif bütün dünyayı heyecanlandırmıştır. Kate sonrasında bir şeyler yapmak ister ve vakit kaybetmeden yetkililerle iletişime geçer. Ekibini topladıktan sonra Cezayir’le anlaşma yaparak bu keşfi yakından inceleme fırsatını elde etmiştir. Brad eve dönmüştür ancak şimdi Kate’in yurt dışına gitmesi gerekmektedir. Kızıyla vakit geçireceği için mutlu olan Brad, Kate’in bu keşfe gitmesi konusunda karısını desteklemektedir. Böylece Kate Cezayir’e gider ve keşfedilen bu çölün altındaki büyük şehri incelemeye başlayacaktır. Cezayir’deki arkeologlarla bir araya gelerek keşfe nereden başlayacaklarına karar verirler ve yola çıkarlar.

Yola çıktıktan sonra bu yer altı şehrine gelirler ve biraz yürüdükten sonra Cezayir’li arkeologlar sınıra geldiklerini, bu yüzden daha fazla gitmemelerinin kendileri adına daha iyi olacağını söylerler. Ancak Kate bu konuda çok heyecanlıdır ve biraz daha gitmek ister. Biraz daha giderler ancak bir anda başlarına ne geldiğini anlayamadan etrafı teröristler tarafından sarılır ve Kate ile yanındakileri kaçırırlar. Jaafar El Hadi adındaki terörist ele başı kate ve diğer arkeologları kaçırmış ve fidye isteyecektir. Bu olayları duyan Brad ise yaşadıkları karşısında kendini çok kötü hisseder ve hemen ilk uçakla Cezayire gider. Karısını ne pahasına olursa olsun kurtarmak zorundadır. Araya ordu girse de Brad tek başına karısını kurtarmaya çalışacaktır. Bu sırada Kate çok zor günler geçirecektir. Teröristlerin fidye olarak istediği 10 milyon doları verecek ya da Kate’i zarar görmeden geri almaya çalışacaklardır.

Sam Chouia’nın senaryosunu yazdığı Redemption Day filmi 8 ocak 2021’de vizyona girmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise başarılı yönetmen Hicham Hajji. Baş rol karakterlerinden Brad’i, Gary Dourdan, Kate’i ise Serinda Swan canlandırıyor. Başarılı film aynı zamanda Manhattanhenge Film Festivalinde ödül kazanmıştır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları