izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 5

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.0 / 10

Filmin Özeti

La Stanza İtalyan yapımı dram ve korku filmidir. Filmin yönetmenliğini Stefano Lodovichi yapmıştır. Filmin senaryosu Filippo Gili, Francesco Agostini ve Stefano Lodovichi tarafından yazılmıştır. Filmde Stella'nın kendi canına kıymaya karar verdiği sabah, bir yabancı, gece için ayırdığı misafir odasının kapısını çalar. Onu çok iyi tanıyan bu adamdan şaşırmış ama büyülenmiş olan Stella, onu içeri almaya karar verir. Ama Stella'nın kalbini kıran adam Sandro evde onlara katıldığında, bu tuhaf durum hemen kaosa dönüşür.
Film, gelinliğini giyerek pencereden dışarı atarak intihar etmek üzere olan Stella'nın odasında bir sahne ile başlar. Kadın ölümcül hareketi yapmadan kısa bir süre önce zil sesini duyar ve bu yüzden bir an için niyetinden vazgeçmeye ve gidip kapıyı açmaya karar verir. Stella ve kocasının bir süredir kiralamamasına rağmen, binada bir oda rezervasyonu yaptığını söyleyen bir yabancı kapıda belirir. Adam, Stella'nın reddini aldıktan sonra, yine de içeri girip bir bardak su içmek ister. Stella kabul ettiğinde, yabancı giderek garip bir davranışlar sergilemeye başlar ve neredeyse kadını ve ailesini tanıdığını ima eder. Stella sonunda bu adamın ilgisini çeker ve sonunda istediği odayı ona kiralamayı kabul eder, ancak dakikalar geçtikçe tuhaf davranışları, Stella'nın kocası Sandro'nun eve dönüşü olayları gittikçe daha rahatsız edici olmaya başlar.
Kasvetli ve karanlık ortamla ilgili karakterlerin soğuk ilişkileri filme istikrarsız bir hava vermektedir. Giulio, yemek pişirmeye hazırlanırken kadını adıyla da seslenmektedir oysa Stella "siz"  şeklinde hitap etmeye devam etmektedir. İzleyici, adamın Stella ile bir miktar tanıdık bağı olduğunu anlar ve ilişkilerinin ne olduğunu göstermek filmin görevi olarak kalır.
Oğlunun nerede olduğunu sorduktan sonra, ona iki yıl boyunca Japonya'da çok küçük bir alanda yaşadığını ve bu durumda onun gerçek annesi olmadığını bile bile, bir akrabayı anne olarak kabul ettiğini anlatır. Bu, Giulio'nun anne sevgisine ihtiyacı olan, uzun zaman önce ölen anneve  babasına artık sahip olmayan bir kişi olduğunun anlaşılmasını sağlar.
Stella'dan ayrıldıktan sonra evden ayrılan Sandro'nun (Edoardo Pesce) gelişiyle, konuk vedalaşmak istediği için filmin gidişatını korku ve gerilime doğru değiştirir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları