izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.0 / 10

Filmin Özeti

2021 Yapımı olan Locked Down ismindeki film, IMDb’ den 4.8 seviyesinde bir derece yakalıyor. Filmin yönetmenliğini Dough Liman yaparken, yazarlığını ise Oscar ödülü bulunan ünlü yazar Steven Knight yapmakta.

Filmin konusu olarak; Dünya’nın tamamını kapsayan ve etkisi altına almış olan COVID virüsünün insanlar üzerinde bıraktığı etki konu ediliyor. Oldukça uzun bir süredir ayrı bir çift olan Paxton ve Linda, Korona virüsü salgını yüzünden aynı evde birbirleri ile sıkışıp kalmışlardır. Ayrılmalarından ötürü, evde çok fazla muhabbetleri yoktur. Karantina da birlikte geçirdikleri süre boyunca Paxton ve Linda’ nın araları her geçen gün daha da açılır. Bir çeşit akıl hastalığı bulunan Paxton’ ın hastalığı artmış, Linda ise tam aksine çok iyi bir yönde gelişmiş ve işinde terfi üstüne terfiler almıştır.

Ama ayrı çift, bir süre sonra yanıldıklarını ve aslında birbirlerine ne kadar da fazla şekilde haksızlıklar yaptıklarını fark ederler. İkisinin de işiyle alakalı sorunlar doğmaya başlar. Bu sorunlar onları bir araya getirir. Bir çift olarak hiç umutları kalmayan Paxton ve Linda, hiç kimsenin kalkışamayacağı bir fikir buluverirler. Koronadan dolayı çıkan salgın ile hayatları aynı evin çatısında bağlanan çiftin, işleri de bağlanır. Bu bağ ise kendilerini oldukça zor bir duruma sokacaktır. Hayatlarından bıkmış ve artık özgür kalmak istedikleri için işlerinin getirdiği pozisyon ve yetkileri kullanarak 3 milyon değerinde bir elması çalmaya göz koyan çift, bu yolda ilerlerlerken birbirlerine olan aşklarını bir kere daha bulacaklardır.

Yapımın oyuncuları ise birbirinden ünlü isimlerden oluşmakta. Bunlardan bir tanesi Oscar ödülü bulunan ünlü aktör Chiwetel Ejiofor. Kendisi filmde Paxton karakteri ile karşımıza çıkıyor. Paxton’un eski eşi olan Linda’yı, Anne Hathaway oynamakta. Kendisinin de 1 adet Oscar ödülü bulunmakta. Üvey kardeşi David karakterini ise Primetime Emmy ödülü olan Dule Hill tarafından hayat buluyor.

İçerisinde oldukça ünlü isimler barındıran filmin yapımına ise 3 milyon dolarlık ufak bir bütçe hazırlanıyor. Eleştirmenler ve kendisini oylayanlar tarafından ise ortalama olarak %50 fikir ayrılığı bulunmakta.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları