izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.7 / 10

Filmin Özeti

9 Nisan 2021’de ülkemizde gösterime girecek olan Minari’nin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Lee Isaac Chung yapmıştır. Dram türündeki filmin oyuncuları arasında Steven Yeun, Alan S. Kim ve Yeri Han bulunmaktadır. Filmde 80’li yıllarda Kore’den, Arkansas’a taşınan bir ailenin hikâyesi anlatılmaktadır. 
Yi ailesi California'dan, Dallas'taki satıcılara satmak için Kore ürünlerini yetiştirmeyi umduğu Arkansas'taki yeni arazilerine taşınır. İnanılmaz derecede dindar olan yerel bir adam olan Paul'un yardımını isterler. Jacob yaşayacakları hayat konusunda iyimser olsa da, karısı Monica hayal kırıklığına uğramıştır ve oğulları David'in kalp rahatsızlığı konusunda endişelenmektedir. Jacob ve Monica işlerle ilgilendikleri sıradasürekli tartışmaktadırlar ve David ve kız kardeşi Anne bunlara kulak misafiri olmaktadır.
Gün boyunca çocukları izlemesine yardımcı olmak için Monica’nın annesi Soon-ja’nın Kore’den yanlarına gelmesini sağlarlar. Onunla aynı odada kalmaya zorlanan David, bir büyükannenin nasıl olması gerektiğine dair fikirlerine uymadığı için ondan uzak durur. Yine de Soon-ja Amerika’daki hayata uyum sağlamaya ve çocuklarla bağ kurmaya çalışır.
Jacob'un tarlalarını sulamak için kullandığı kuyu kurumuştur. Jacob, devlete su için ödeme yapmakta isteksizdir, ancak sonunda bunu yapmak zorunda kalır. Dallas'taki satıcının siparişlerini son dakikada iptal etmesi gibi zorluklar da sorunlarına ek olarak karşısına çıkar. Yine de, Monica’nın tekrar tekrar Kaliforniya’ya dönme arzusuna rağmen yeni hayatlarında ısrarcıdır. Bu, evliliklerini bir kırılma noktasına götürür.
Bu sırada Soon-ja çocukları “minari” adı verilen tohumları ekmeye götürür. Onlara bitkinin ne kadar dayanıklı ve kullanışlı olduğunu anlatır ve ne kadar hızlı büyüyeceklerini söylemektedir. David nihayet büyükannesine kart oyunları öğrettikten ve uyumasını sağladıktan sonra ona ısınmaya başlar. Soon-ja aniden bir gecede felç geçirir. Müdahaleler ile hayatta kalır, ancak hareket edemez ve konuşamaz durumdadır.
Tüm aile dördü beraber, David’in doktor randevusu için şehre gider ve Jacob’un ürünlerini satmak üzere bir satıcıyla buluşur. Sonunda bir anlaşma yapılsa da, Jacob dolaylı olarak Monica'ya, ürünlerinin başarısının, ailesinin durumundan daha önemli olduğunu itiraf eder. Şiddetli bir tartışmanın ardından, ikisi ayrılmayı kabul eder ve aile dağılmaya başlar.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları