izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 2

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.1 / 10

Filmin Özeti

Malezya’da 2019 yılında çıkarak büyük bir ilgi toplayan ve korku ve gerilim kategorisinde yer alan bir film olan Roh (Soul), geçmiş zamanlarda geçen bir film. Malezya’da yaşayan bir aile, ailenin babası aniden öldükten sonra oldukça zor zamanlar geçirmektedir. İki küçük çocuğu ile beraber yalnız başına kalan ve kimsesi olmayan anne, her şeyi tek başına yapmak zorunda ve aynı zamanda da çocuklarını ne pahasına olursa olsun güvende tutmak zorundadır. Bu küçük aile, sakin bir şekilde yaşamlarını sürdürürlerken; bir gün ormanda karşılaştıkları küçük bir kız ile olaysız hayatları alt üst olmaya başlar. Kaybolduğunu düşündükleri bu küçük kızı evlerine alarak ona yemek ve su veren aile, çok geçmeden geri alınamaz ve korkunç bir hata yaptıklarını anlamışlardır.

Sandıkları gibi yardıma muhtaç ve kayıp küçük bir kız olmayan bu çocuk, başlarına gelecek birçok kötü şey için zemin hazırlamıştır. Evlerini bir lanet altına aldığını düşündükleri bu küçük kızı arayan bir yabancı vardır. Bu yabancının evlerine kadar gelerek kendilerini tehdit etmeleri ile kendilerini iyice tehlikede hissetmeye başlayan bu küçük aile, yardım için ormanda tanıştıkları bir kadına koşarlar fakat bunun da çok büyük bir hata olduğu anlaşılır. Ormanda karşılaştıkları herkes ve her şey, göründüğü gibi olmayan çok tehlikeli varlıklardır ve tek başlarına kendilerini korumak zorunda olan bu aile, güvende kalmak için kimseye güvenmemelidir.

Çocuklarını korumak için ne yapması gerektiğini ve kime güveneceğini bilemeyen çaresiz anne, büyük kızının birdenbire ortadan kaybolması ile iyice ne yapacağını bilemez bir hale gelir. Önce hasta olup, sonra da ortadan kaybolan kızının üzerinde kesinlikle bir lanet vardır ve genç kadın, tek başına bunun üstesinden gelerek çocuklarını korumak zorundadır. Onlara yardım ettiğini iddia eden bir komşunun ise niyetleri oldukça farklı ve kötücüldür ve aileyi sürekli tehlike altına sokar. Kime güveneceğini çok iyi seçmesi gereken kadının ailesinin başına gelen felaketlerin ardı arkası bir türlü kesilmezken, hiç kimse bu küçük ailenin bu kadar trajik bir sonla karşılaşacağını tahmin edememiştir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları