izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.3 / 10

Filmin Özeti

The Limehouse Golem filmi 2016 yapımı bir İngiliz korku ve gizem filmidir. Filmin yönetmenliğini Juan Carlos Medina yapmıştır ve senaryosu Jane Goldman tarafından kaleme alınmıştır. Ayrıca film Peter Ackroyd’un 1994 yılında yazdığı Dan Leno and the Limehouse Golem adlı cinayet kitabından uyarlanmıştır.  Filmin başrollerinde Douglas Booth, Maria Valverde, Bill Night, Olivia Cooke ve Sam Reid bulunmaktadır.
1800’lü yıllarda Londra’nın Limehouse limanı bir dizi cinayetin ardından korku ile sarsılır. Gazete muhabirleri tarafından bir Yahudi efsanesinden esinlenilerek katile “Golem” adı verilir. Golem adlı katilinin bir cinayet işlediği gece Elizabeth Cree de kocasını zehirlemekle suçlanır. Ancak Bayan Cree bunu yaptığını inkâr eder. Cinayet soruşturmasının sorumlu müfettişi John Kildare, Elizabeth Cree’nin kocası John Cree’nin, Golem Cinayetleri ile ilgili olduğunu ortaya çıkaran birkaç ip ucu bulur. Fakat yeterince hızlı olup olayı aydınlatmazsa Elizabeth Cree asılacaktır. Elizabeth Cree ünlü ve başarılı bir ses sanatçısıdır ve babasız ve yoksul büyümesine rağmen bir yıldız olmayı başarmıştır.
Müfettiş Kildare daha sonra “Güzel Sanatlarlardan Biri Olarak Kabul Edilen Cinayet Üzerine” adlı kitapta yeni eklenmiş birkaç yazı bulur. Ve bu yazıların güncel Golem cinayetleri ile alakalı olduğunu keşfeder. Kitabın bulunduğu kütüphaneden çıkmadığını öğrendiğinde ise cinayetleri işleyenin kütüphanede bulunan 4 adamdan birisi olduğunu anlar. Bu adamlar, Karl Marx, John Cree, Dan Leno ve George Gissing’dir. Kildare daha sonra o an kütüphanede bulunan üç adamın el yazısı örneklerini alır ve hiç birinin yazı ile uyuşmadığını fark eder. Son kişi ise Elzabeth Cree’nin kocası John Cree’dir.
Elizabeth'in katı mizaçlı annesi öldüğünde, Dan Leno ile arkadaş olup erkek kılığında şarkılar söyleyerek bir müzik grubuna dâhil olmuştur. Sesi ile oldukça ünlense de Elizabeth aslında bir oyuncu olmak istemektedir. Birlikte sahne aldığı arkadaşı Avelina Ortega ise John’un ona olan ilgisini kıskanır ve sonrasında onun sahne alacağı gün oyunu sabote eder. Bu sayede oyunculuk kariyerinin bitmesine neden olur. O sırada tiyatronun sahibi Elizabeth’i oyunculuk kariyeri vaadi ile çıplak poz vermeye zorlayacaktır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları