izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.2 / 10

Filmin Özeti

Tomas Steer tarafından yazılıp yönetilmiş olan Fugue filmi gizem ve gerilim türündedir. Filmin ana karakteri “Malcolm” Jack Foley tarafından canlandırılmıştır.

Filmin ilk sahnesinde uyandığında oraya nasıl geldiğini ve nerede olduğunu bilmeyen bir adam bulunmaktadır. Malcolm uyandığında hafızasını yitirmiş ve hiçbir şey hatırlamamaktadır. Yatağının başucunda uyandığında ilaçlarını içmesini söyleyen bir not ve bir ilaç şişesi bulur. Ancak ilaçları içmez. Evin içerisinde yürüdüğü sırada gördüğü kadına kim olduğunu sorar ve kadın ona karısı Helen olduğunu söyler. Görünüşe göre Malcolm bunu da hatırlamamaktadır.

Helen ona birlikte bir araba kazası yaptıklarını, Malcolm’un onu korumaya çalışırken kafasını çarptığını ve hafızasını yitirdiğini açıklar. Malcolm bunu da hatırlamamaktadır. Fakat Helen’in güzelliği ve ikna edici konuşma tarzına tutulur ve ona inanmaya başlar. Çift bir süre sonra yakınlaşmaya başlar. Helen’ın anlattığına göre Malcolm her sabah uyandığında hafızası tekrar silinmektedir ve her gün ona tekrar kim olduğunu hatırlatmak zorundadır.

Bir süre kim olduğunu ve neler olduğunu hatırlamaya çalıştıktan sonra Helen’i kapıda bir adamla konuşurken görür. Adamın kim olduğunu sorduğunda arkadaşı Ian olduğunu söyler. Malcolm arkadaşını içeri davet etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünür ve beraber yemek yemeyi teklif eder. Ian, Malcolm’a birlikte yaptıklarını anlatmaya başlar ancak Helen bu durumdan garip bir şekilde rahatsız olmuştur. Bir süre sonra içkiyi fazla kaçıran Malcolm lavaboya gittikten sonra geri döner ve Ian’ın gittiğini öğrenir. Sonrasında ise Helen onun uykuya ihtiyacı olduğunu söyler ve yatağa giderler.

Aynı gece evlerine iki hırsız girer. Helen korku ile Malcolm’u uyandırır. Malcolm suçlular ile baş edebilse de Helen’i esir aldıklarında ona zarar vermemeleri için istediklerini yapmaya razı olur. Malcolm’dan kasasını açmasını isterler ancak hafızası silinmiş olan Malcolm kasanın şifresini hatırlamadığı için açamaz. Bir arbedenin sonrasında hırsızlardan birini öldürür ancak diğeri Malcolm’u bayıltmayı başarır.

Sonrasında gerçek ortaya çıkar. Helen Malcolm’un eşini ve çocuklarını kaçırmış ve Malcolm’a ilaç vererek onun hafızasını silmiştir. Kendisini eşi olarak tanıtmış ve beraberindeki iki suçlu ile beraber Malcolm’un kasasında sakladığı şeyi almaya çalışmaktadır. Ancak Malcolm çetin ceviz çıkar ve planları bekledikleri gibi gitmez.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları