izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 1

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.7 / 10

Filmin Özeti

Film ve sinema sektöründe öneminin bir çok insan tarafından bilindiği IMDb platformundan 5.6 puanını alarak ortalamanın üzerine çıkmayı başaran 2018 yapımı Kara Adalet adındaki bu gerilim filminde ele alınan konu; Adaletin her zaman yasal yollarla işlemediğini ve bazen nadir de olsa yasa dışı yollarla bu adaleti sağlamak gerektiğini düşünen bir grubun eylemleri konu edilmektedir. Bu eylemlerin baş sorumlusu konumunda olan Jake De Long (Martin McCann), dünyanın görüp göreceği en iyi bilgisayar programcılarından ve hackerlarından birisidir. Yaptığı hackler ve işlediği suçlar yüzünden başı oldukça beladadır.

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok farklı hükümet tarafından aranan bilgisayar korsanı Jake De Long, Lüksemburg’ da terk edilmiş durumdaki bir depoda saklanmakta ve yakında açılışını yapacağı gizli internet sitesi üzerinde çalışmaktadır. Bu sırada; polis güçleri saklandığı yeri tespit etmeyi başarabilmiştir. Bu yüzden Kanada’ya geri dönmeye çalışan Jake, bu isteğini gerçekleştirir. Dört kişilik bir ekip kurar ve tanınmış iş adamı ve kadınlardan oluşan 4 kişiyi tüm dünyaya ve halka açık bir şekilde kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaya çalışır. Dört kişiyi kaçırmayı başaran Jake, artık sitesi üzerinden tüm dünyaya canlı yayın yapabilecek ve onların çevreye verdiği zararları ortaya dökebilecektir. Artık Jake, çevreyi ve insanların haklarını korumak için yasaların yapamadığını ya da yapmadığını yapma isteğini gerçekleştirmeye başlar. Karşısında ise milyar dolarlık şirketler bulunmaktadır.

Pol Cruchten tarafından yönetilmiş ve Thom Richardson’ın kaleminden çıkmış olan filmin bütçesinin ya da elde ettiği hasılatının herhangi net bir bilgisi bulunmamaktadır. Ama IMDb puanı ve diğer sitelerden aldığı puanlara bakılacak olunursa, eleştirmenlerden ortalamanın üstünde yorumlar almış durumda olduğu görülüyor.

Filmin başrolünde oynayan isimlerden bir tanesi Martin McCann, kendisi Jake De Long karakterini oynamakta. Diğer bir başrol ise Pascale Bussieres, Helene Langelier karakterine hayat veriyor. Valerie Gauthier olarak Astrid Ross beyaz perdelere çıkarken, Declan Patel rolünde Danny Ashok bulunmakta. Ufak Abraham karakteriyle Julian Black Antelope ve Brad Smith olarak ise Sean Gleeson bizleri karşılıyor.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları