izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.7 / 10

Filmin Özeti

Şehrin eteklerindeki eski bir tapınakta, korkunç bir efsane bugünlerde varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Bu tapınakta rahip olmak isteyen herkesin lanetlendiğini ve tören tamamlanmadan "Pee Nak" ruhunun gazabıyla öleceğini efsanesi dolaşmaktadır. Ancak Nong, First ve Balloon'un tapınakta bir tören istemekten başka seçeneği yoktur çünkü Nong bu konuda yemin etmiştir. Balloon ve First, tanrılara bir piyango kazandıklarında, bunu ödemek için keşiş olacaklarını taahhüt eden eşcinsellerdir. Bu arada Nong bir dizi kötü talihe maruz kalır. Kız arkadaşı onu kısa süre önce on terk etmiştir ve bir iş ortağı tarafından aldatılmıştır, bu yüzden geçmiş eylemlerinden kötü karmasını yatıştırmak için rütbesini almak ister. Üçü, Pee Nak ruhu efsanesini biliyor ama onlar için artık çok geç. Keşişlik yolunda devam eden bu üç adam, törenlerini alacakları tapınağın efsanevi dev bir yılan olan Pee Nak'ın gazabıyla lanetlendiğini fark edene kadar iş işten çoktan geçmiş olacaktır.

Ancak artık bir yemin etmişlerdir ve bu yemini yerine getirmek zorundadırlar. Bu sırada uğraşmaları gereken eski zamanlarda aynı tapınağa gelip keşiş olmak isteyen Pee Nak adında bir yılandır. İnsan görünümünde tapınağa gelen yılan bir keşiş olamamıştır çünkü insan değildir ve keşişlik sadece insanlara özgüdür. Yine de ruhu orada kalmıştır ve budizme derinden saygı duymakta ve hizmet etmek istemektedir ancak kendisi bir keşiş olmayı başaramadığı için artık ruhu kendinden sonra gelen hiç kimsenin de keşiş olmasına izin vermemektedir. Buraya henüz adımlarını atmış olan üçlümüz de keşiş olma yolundadır ve Pee Nak’ın ruhuyla yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Bir tarafta Pee Nak kimsenin keşiş olmasına izin vermiyorken diğer tarafta verdikleri yemini yerine getirmek için her şeyi yapmaya hazır olan üç genç vardır.

Pee Nak, 21 şubat 2019’da vizyona giren Tayland yapımı bir korku ve komedi filmidir. Senaryosunu Kimhant Kanjanasomjai’un yazdığı başarılı filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise Phontharis Chotkijsadarsopon. Filmin oyuncu kadrosunda ise Chinawut Indracusin, Chutima Naina ve Jannine Parawie Weigel gibi Tayland’ın ünlü isimleri yer alıyor.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları