izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 6

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

5.2 / 10

Filmin Özeti

Jordon Graham tarafından yazılan ve yönetilen korku ve gerilim filmi Sator 2019’da gösterime girmiştir. Filmin karakterleri Gabriel Nicholson, Wandy Taylor, Michael Daniel, Aurora Lowe ve Rachel Johnson tarafından canlandırılmıştır. Film yönetmen Graham’ın tek başına çalışması nedeni ile altı yıl süren bir hazırlanma ve çekim süresi geçirmiştir. Filmde ıssız bir ormanda gözlerden uzak, parçalanmış bir aile, onları sahiplenmeye çalışan doğaüstü bir varlık olan Sator tarafından gözlemlenmektedir.

Adam (Gabe Nicholson) ormandaki ıssız bir kulübede yaşamaktadır. Gündüzleri avlamak istediği geyiği görmek için kurduğu kameraları kontrol etmekte ve oyulmuş bir ağaçtan yapılmış düdüğü kullanarak onları çağırmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda erkek kardeşi Pete (Michael Daniel) ve kız kardeşi Evie (Rachel Johnson) tarafından ara sıra ziyaret edilmektedir. Hepsi, büyük annelerinin vefatı için farklı şekillerde yas tutmaktadır. Nani (June Petersom) adı ile seslendikleri büyük anneleri son yıllarında ruhsal yazıma düşkün bir kadın olmuştur. Yazıları sürekli olarak adlandırılan bir varlığa gönderme yapmaktadır. Varlığın adı Sator'dur ve onun iyi ya da kötü olduğu bilinmemektedir.

Geyik kamerasındaki görüntülerini incelerken Adam, ormanda karanlık ve cüppeli üç silüet görür. Geceleri, Nani’nin yazdığı ruhani yazıların kasetlerini dinler. Nani, “Sator benimle konuşuyor. Ne yaptığımı izliyor ve mesajlar gönderiyor” şeklinde yazılar yazmıştır ancak bu yazıları kendisinin yazmadığını ona birisinin yazdığını söylemektedir. Nani, Sator'dan söz ettikçe, cüppeli silüetler de eve doğru yaklaşmaktadır.

Film 4: 3'ten geniş ekrana, renkli görüntüden siyah-beyaza, geçmişten bugüne geçiyor ve izleyicinin ikisini ayıramayacağı bir noktaya kadar gerçeklik ile kurguyu birleştirmektedir. Yönetmen Graham'ın hayatının sonlarına doğru bunama teşhisi konulan ve bir medyumun önerisiyle ruhsal yazıma başlayan büyükannesinin çekimleri filmde kullanılmıştır.

Adam (Gabriel Nicholson), ailesinin çiftliğinin tenha bir bölümünde yaşamaktadır. O ve köpeği günlerini uçsuz bucaksız ormanda dolaşarak, sanki bir şey arıyormuş gibi ağaçların arasından geçerek geçirmektedirler. O ve kardeşi büyük annelerinin sürekli bahsettiği varlık Sator’a pek inanmasalar da Adam geceleri Sator adında bir varlık hakkındaki iniltili sesler duyar. Sator'un yıllardır Adam'ın ailesine musallat olduğu, hem büyükannesini hem de annesini etkilediği yavaş yavaş ortaya çıkar. Varlık giderek yaklaştıkça Adam ona karşı koymak ister ancak bunun için çok geçtir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları