izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 7

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.3 / 10

Filmin Özeti

2020 yapımı Reunion filmi gizem ve gerilim türünün bir örneği. Reunion’ın yönetmen koltuğunda Free in Deed , Wellness filmlerinin de yönetmenliğini yapan Jack Mahaffy oturuyor. Aynı zamanda filmin senaryosu da yine Jack Mahaffy tarafından kaleme alınmış. Filmin başrollerinde Julia Ormond, Emma Draper, John Bach ve Cohen Holloway yer alıyor.

Filmde Julia Ormond’un canlandırdığı Ellie adında bir kadının ailesinin eski evini ziyaret etmesi anlatılıyor. Hamile olan Ellie, tartıştığı nişanlısından uzaklaşmak ve yazmakta olduğu kitabı sakin bir yerde tamamlamak amacıyla ailesinin eski evine gidiyor. Eskiden büyük anne ve büyük babasının yaşadığı evde, onları yakın zamanda kaybettiği için kimsenin olmayacağını düşünerek giden Ellie, eve vardığında bir sürpriz ile karşılaşıyor. Annesinin ve bakıma muhtaç babasının evde olduğunu ve evde tadilatlar olduğunu görünce Ellie evin pek de kafa dinlemeye uygun olmadığını anlıyor. Evdeki tadilatları da Ellie’nin eski erkek arkadaşı olan Gus’ın yapması da Ellie’nin annesiyle beraber bazı eski defterleri açmasına sebep oluyor.

Ellie’nin ruhsal durumunun pek de iyi olmadığını gören annesi, bunu kullandığı ilaçları bırakmasına ve hamilelikteki hormon değişikliklerine yoruyor. Ayrıca Ellie’nin yazdığı akademik kitabın konusunun zamanla, derin tarih ve karanlık konularla alakalı olmasının Ellie’nin aklının iyice karışmasına yol açtığını düşünüyor.

Eve geldiği ilk andan itibaren, eski anılarını hatırlamaya başlayan Ellie, daha çocukken yaşanan ve kendini suçladığı bir olayın hatıralarıyla karşı karşıya kalıyor. Bunun üzerine evde eski kırık bir vazoyu aramaya başlıyor. Gördüğü hayallerin neredeyse gerçeğe karıştığı anlarda çocukluğundaki anıları tekrar yaşıyor ve izliyor. Olayların gerçekliğinin ve hatırladıklarının ne derece tutarlı olduğundan emin olması ise çok güç. Ailesinin çocukken evlat edindiği Cara’nın küçüklüğünü sürekli karşısında gören Ellie, beyninin ona oynadığı oyunlarla baş ederken, kâbuslarla hayalleri gerçekten ayırt etmekte zorlanıyor. Anne ve babasının geçmişte yaptığı bazı hatalarla ve yalanlarla yüzleşmek Ellie’yi derinden sarsacak ve hatırladıklarıyla birlikte ailesine bakışı değişecek. Ellie’nin hatıralarıyla yüzleşmesini ve gerçekleri hatırlayınca bu evden aklını oynatmadan çıkıp çıkamayacağını izlerken gerçek bir gerilime şahit oluyoruz.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları