izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

3.3 / 10

Filmin Özeti

Korku filmi kategorisinde bir film olan Mummy Resurgance, bir üniversitedeki bir grup arkeoloji öğrencisinin ve onlara bir şey öğretmek için oldukça hevesli olan bir arkeoloji profesörünün macerasını anlatıyor. Dört kişilik talihsiz bir arkadaş grubu tarafından keşfedilen antik bir Mısır mumyası, aslında lanetlidir ve bu dünyada tek bir amacı vardır; önüne çıkan herkesin ruhunu emerek onları kendisine hizmetkâr yapmak ve gerekli bir ritüeli yerine getirerek sonsuza kadar dünyada yaşamaya devam etmek. Bu tehlikeli mumyanın karşısında ilk çıkan dört arkadaş kötü bir talihin kurbanı olurken, mumyanın incelenmesi için onu üniversiteye getirenler de oldukça şanssız bir sonla karşılaşacaktır.

Bu üniversitede, mumyayı incelemek üzere görevlendirilmiş olan bir grup arkeoloji öğrencisi, kariyerlerine damga vuracak bir keşif yapmak için birbirleriyle yarışırlar. Bu mumyanın mezarından çıkan bir kitap ise her şeyi çok geçmeden değiştirecektir. Bu kitapta yazan kısa bir mantra ile mumyayı yanlışlıkla uyandıran bu bir grup öğrenci, hayatlarının en büyük hatasını yapmıştır.

Mumyayı uyandırdıktan sonra bir laneti de başlattıklarını fark eden öğrenci grubu, bu lanetin sonucu olarak bir zaman döngüsünün içinde sıkışıp kaldıklarını ve bundan kaçmanın imkânsız olduğunu fark ederler. Ne yaparlarsa yapsınlar bu zaman döngüsünü kıramayan ve gerçek hayata dönmekte başarısız olan grup, laneti kırarak bu mumyadan kurtulmanın tek yolunun mumyayı yenmek olduğunu fark ederler, fakat bunu nasıl yapacaklarını bilemiyorlardır.

Mumyayı yenmek için hızlıca bir yol bulmaları gereken grup, okullarındaki ceset sayısının yavaş yavaş arttığını fark ederler. Sıkıştıkları yerden kimseye yardımcı olamayan çaresiz arkeoloji öğrencileri, zaman ilerledikçe Mumya’nın bu dünyada sonsuza kadar kalabilmek adına ruhları teker teker topladığını görürler. Hem okuldaki diğer öğrencileri hem hocalarını hem de kendilerini korumak adına Mumya’yı bir an önce durdurmaları gereken grup, bunu yapana kadar oldukça fazla şeyden feragat etmek zorunda kalacaklardır. Mumya’nın ritüellerini tamamlayıp, bu dünyada sonsuza kadar kalmayı başarabilmesi için gün doğumuna kadar vakti olduğunu öğrenen grup, bu zamanı akıllıca kullanmak ve de vakit dolana kadar Mumya’yı oyalamak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları