izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 1

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.5 / 10

Filmin Özeti

The Mauritanian, Kevin Macdonald tarafından yönetilmektedir. Film, Salahi'nin, Guantanamo Körfezi gözaltı kampında on dört yıl suçlama olmadan tutulma deneyiminin gerçek bir hikayesi olan Mohamedou Ould Salahi'nin 2015 anı Guantanamo Günlüğü'ne dayanıyor. Filmin başrollerinde Jodie Foster, Tahar Rahim, Shailene Woodley ve Benedict Cumberbatch yer alıyor. Film, ABD hükümeti tarafından yakalanan ve Guantanamo Körfezi gözaltı kampında herhangi bir suçlama veya yargılama olmaksızın çürümekte olan Mohamedou Ould Salahi'yi (Rahim) izliyor. Tüm umudunu yitiren Salahi, savunma avukatı Nancy Hollander (Foster) ve ortağı Teri Duncan (Woodley) ile müttefiklik kurar. Birlikte umutsuz bir adalet arayışında sayısız engelle karşılaşacaklardır. Onların tartışmalı savunuculuğu, zorlu askeri savcı Yarbay Stuart Couch (Cumberbatch) tarafından ortaya çıkarılan uydurma kanıtlarla birlikte, sonunda şok edici ve geniş kapsamlı bir komployu ortaya çıkarır. 
Mohamedou Ould Salahi, hiçbir suçla suçlanmamasına rağmen Guantanamo Körfezi'nde 14 yıl geçirdi. 11 Eylül'den kısa bir süre sonra yakalandı, doğrudan akraba olduğuna dair neredeyse hiçbir kanıt bulunmamasına rağmen, saldırıların kilit görevlilerinden biri olmakla suçlandı. Korsanlardan biri Salahi’nin koltuğunda bir gece geçirdi ve uluslararası adalet arayışında Salahi başka bir kurban oldu. Film, Kasım 2001'de, Salahi'nin (Rahim) tutuklanmasıyla başlıyor, ancak daha sonra Nancy Hollander'ın (Foster) hükümeti, adamı bir şeyle suçlamaya zorlamayı kabul ettiği 2005'e gidiyoruz. Şimdiye kadar çoğu insanın bildiği gibi, Guantanamo Körfezi, insanların yıllarca hiçbir suçlama olmaksızın alıkonulabileceği, işkence görerek asla gerçekleşmemiş bir şeyi itiraf etmeleri için esasen kanunsuz bir yerdi. 
Salahi, tesadüfî bir karşılaşma ve Bin Ladin'in telefonundan gelen bir telefon nedeniyle, insanları Dünya Ticaret Merkezi'ne uçakla uçurmak üzere işe alan adam olmakla suçlanır. Neredeyse hiçbir delil ve hiçbir suçlama olmadan onu yıllarca tutarlar ve Hollander'ın davası basit bir ihzar emri davasıyla başlar, burada hükümetin Salahi'yi suçlaması veya gitmesine izin vermesi gerekir. Davaya yardımcı olması için Teri (Shailene Woodley) adlı bir ortağı işe alır ve Guantanamo hakkındaki karanlık gerçekleri keşfetmeye başlar. Diğer bir taraftan, Yarbay Stuart Couch (Cumberbatch) hükümet yanlısıdır ama kendi ülkesinin suçlarının farkına varması uzun sürmeyecektir.  The Mauritanian filmi sitemizde Full HD 1080p kalitede sizlerin beğenisini beklemektedir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları