izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 0

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.3 / 10

Filmin Özeti

Rio Film Festivali’ne damgasını vuran bir film olan ve sitemizde sizlere Türkçe altyazılı olarak da sunulan Three Summers, gerçek bir hayat hikâyesinden alıntı olan, komedi ve drama kategorisinde bir filmdir. 2019 yapımı bir film olan Three Summers filminde, sahipleri orada olmadığında lüks ve üst düzey rezidansların bakımını üstlenen bir kadının hikâyesi anlatılmaktadır. Bu kadının çalışanları çok büyük ve potansiyel olarak kariyerini zedeleyebilecek skandallara karışırken, Marta bu kötü görünen durumu kendi avantajına çevirebilmek için iki yeteneğine çok güvenmektedir; Kaynakları ve de her durumda bir fırsat yakalayabilme özelliği.
Her Aralık ayında, Noel Arifesi ve Noel zamanının tam arasındaki zaman diliminde, Edgar ve Marta isimli çift, sahil yakınındaki lüks yazlık evlerinde büyük bir aile daveti verirler. Oldukça gösterişli olan ve her sene bir gelenek gibi tekrarlanan bu aile daveti oldukça büyüktür. Bu davetlerin, üç yaz boyunca süren hikâyesini seyirciye anlatan film 2015 yılındaki davet ile başlar. 2015 yılındaki bu aile daveti pek de kötü değildir, önceleri her şey gayet iyi görünüyordur. Fakat ilerleyen saatlerde bazı pürüzler baş göstermeye başlar. Davet, birkaç gergin telefon konuşması ve de daha sonra bilek kelepçesi takan bir misafir ile negatif bir havaya bürünse de, yine de Marta’nın kriz anındaki becerikli tavırları, davetin çok mahvolmadan bitmesini sağlamıştır.
Gözler 2016 yılındaki davete çevrildiğinde ise durum biraz daha kötüleşmiş gibi görünüyordur çünkü ortada bir davet bile yoktur. Marta’nın her sene bir gelenek olarak verdiği davet, 2016 yılında garip bir şekilde iptal edilmiştir. Film bu noktada, akıllara bir soruyu getirir; Zengin ve güçlü insanların hayatları çöktüğü zaman, onların etrafında olan görünmez insanların başına ne gelir?
Bir çalışan ve de unutulmuş ve yaşlanmış olan bir babanın gözüyle anlatılan bu hikayede, ikisi de neoliberal bir kabusun kurbanı olan bu ikili aracılığı ile 2018 trajedisinden hemen önceki Brezilya’nın bir portresini görüyoruz. Özellikle de Brezilya vatandaşlarına hitap eden bu filmde, nasıl bütün işaretlerin kötüyü gösterdiği fakat herkesin bu işaretleri okumayı bilmediği acı bir şekilde anlatılıyor.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları