izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 99

izle Film Makinasi

izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

4.4 / 10

Filmin Özeti

Şef, Amerika da ailesi ve nenesi ile yaşayan bir Meksikalıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yasadışı göçmenler olarak yaşamanın zorluklarını ilk elden tecrübe etmekte olan Şef, her ne kadar kendisi Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olsa da, vatandaşlık hakkı bulunmayan ailesini korumak ve onları geçindirmek durumundadır. Küçük yaşta yemek yapmaya başlayan Şef, hayatının devamında da geçimini yemek yaparak gerçekleştirmiştir. Bu dönemde ise ailesine bakabilmek için yeni bir iş bulmak zorundadır. Şeflik başvurusunda bulunduğu restoran kendisini işe alınca, işlerin yoluna gireceğini düşünmeye başlayan Şef’in mahallesinden bir kişi polisler tarafından götürülür. Ertesi gece ise haberlerde yeni bir yasanın onaylandığını ve göçmenlerin 25 bin dolar karşılığında ülkede kalıcı vatandaşlık alabileceğini duyuran bir haber yayınlanır.

Bu haber her ne kadar sevindirici olsa da, aynı sırada Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik Bürosu operasyonlarını hızlandırmış ve peş peşe baskınlar düzenleyerek yasadışı göçmenleri yakalayarak sınır dışı etmeye başlamıştır. Hal böyle olunca ailedeki her birey için gerekli olan 25 bin dolarlık ücreti kazanmak zorunda olan Şef, soluğu patronunun yanında alır. İş görüşmesinde de oldukça yakın bir tavır sergileyen patron, sürekli bir aile olduklarından bahseder ancak biraz da tuhaf bir insandır. Patronuna durumu açıklayan ve kendisinden ekstra mesai isteyen Şef, beklemediği bir cevapla karşılaşır. Patron, Şef’e zam yapacaktır. İşe başlayalı sayılı gün olmuş olmasına rağmen kendisine zam yapılması Şef’in de tuhafına gitse de, Şef yapılan maaş artışını çok fazla irdelemeyecek ve sadece şükür edecektir. Ancak daha sonra işlerin rengi değişmeye başlar. Ailesi için elinden geleni yapmaktan çekinmeyecek olan Şef, ailesini ülkede tutabilmek ve onları koruyabilmek için patronun vereceği bazı ek işleri de kabul ederek, farkında bile olmadan farklı bir yola girer.

Yapım, 1 Şubat 2020 tarihinde ABD’de ilk kez vizyona girerek korku severlerle buluşmuştur. Film hem İngilizce hem de İspanyolca dillerindedir. Film Nick Rush ve Stefan Van Da Graff tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Film Stefan Van Da Graff’ın ilk bilinen filmi özelliğini taşısa da; Nick Rush adını başka filmlerde de duyurmuştur. Amerikan yapımı Simmer filminin oyuncu kadrosunda ise Marsuvio Sanchez, Rishard Keep, Eric Wood ve Monica Lopez gibi isimler yer almaktadır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları