Max Cloud – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

Max Cloud – HD izle Film Makinasi

Max Cloud – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.2 / 10

Filmin Özeti

2015 yapımı Estonya macera korku ve gerilim türlerindeki Must Alpinist’in yönetmenliğini Urmas Eero Liiv yapmıştır. Liiv daha önce Congradulations! (2004) adlı bir belgesel ve Kiirte Porgusse (2019) adlı bir filmde yönetmenliği ile kendisini göstermiştir. Filmin senaryosu da Urmas Eero Liiv’in kalemine aittir.
Bir grup Estonyalı öğrencinin Sibirya’da bir maceraları sırasında yaşadıklarını konu alan filmin başrollerinde; PriitPius, Hanna Martinson, VeikoPorkanen, ReimoSagor, LiisLass ve RaitOunapuu bulunmaktadır.
Urmas Eero Liiv'in, Must Alpinist filmi, Sovyet döneminde Sibirya dağlarında bir grup Estonyalı yürüyüşçünün başına gelen gerçek bir olaya dayanıyor ve donarak ölmek ile Sovyet bürokrasisinin ölüm tehdidi arasında kalan gençlerin hikayesi gerçek olaylara dayanmaktadır.
Estonyalı okul arkadaşlarından oluşan grup, Sovyet Rusya döneminde Irkutsk ve Moğol sınırına çok yakın bir bölgede bulunan dağlarda tırmanış yapmak için Sibirya’ya gitmeye karar verir. Trans-Sibirya treninden Orta Asya’nın soğuk ve hiç misafirperver olmayan dağlarına doğru ilerlerken arkadaş grubunun başına gelecekler konusunda hiçbir hazırlığı bulunmamaktadır.
Olle (Reimo Sagor) liderliğindeki altı arkadaş, değerli bir kayayı bulmak ve Sibirya dağlarında yürüyüş yapmak için SSCB'ye trenle seyahat eder. Olle ve jeolog arkadaşları araziyle ilgilenirken, Eero (Priit Pius) sadece iyi vakit geçirmek istemektedir. Efsaneye göre hayaleti bölgeye musallat olan kayıp bir dağcının bulunduğu bölgede ilerlemektedir. Eero ve Olle arasında bir kız yüzünden çıkan anlaşmazlığın ardından Olle kendi başına ilerler ve kaybolur. Geri kalanlar onu ararken ücra bir Moğol köyü bulurlar. Köyde bulunan Sovyet bürokrat grubu köylüler için kutsal olan bir şeyi çalmakla suçlar ve gençleri çaldıklarını geri vermezlerse hayatları ile ödeyecekleri konusunda tehdit etmeye  başlar.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları