Pele – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 3

Pele – HD izle Film Makinasi

Pele – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.1 / 10

Filmin Özeti

Bu belgesel film, ikonik futbolcu Pelé'nin hikâyesini, mükemmellik arayışını ve edindiği efsanevi statüyü anlatıyor. Başarılı filmin hikayecide, Pelé'ye inanılmaz  röportaj erişiminin yanı sıra ilginç arşiv görüntüleri ve Zagallo, Jairzinho ve Rivellino gibi iz bırakmış takım arkadaşlarıyla olan görüntüleri de mevcut. Hikâye, üç Dünya Kupası şampiyonluğu kazanan tek kişi olan Pelé'nin, 1958'de genç süper stardan 1970'de ulusal kahramana dönüştüğü 12 yıllık olağanüstü döneme bakıyor; Brezilya tarihinde radikal ama çalkantılı bir dönem. Kendisi Edson Arantes Do Nascımento'da doğdu, ancak ailesi tarafından Dico lakaplı, Pele’nin, Brezilya'nın fakir Bauru köyünde büyüdüğü için dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarının sonsuza dek tanıyacağı adam olacağı aşikârdır. 
1950 Dünya Kupası finalinde Brezilya’nın yıkıcı yenilgisinin ardından, harap olmuş dokuz yaşındaki genç Dico, babasına bir gün Brezilya için Dünya Kupası kazanacağına dair cesur ve beklenmedik sözler verir. Dico, ailesinin geçimine yardımcı olmak için her gün okuldan sonra yerel klinikte babasına temizlik görevlerinde yardım ederek büyüyor. Bir gün Dico, zengin bir fabrika sahibinin evini temizlemek için annesiyle birlikte çalışır ve oğulları Jose ve arkadaşlarının yerel bir gençlik futbol turnuvası ve katılacak ünlü bir profesyonel izci hakkında konuştuğunu duyar. Dico, yerel olarak tanınan bir kalecinin adını yanlış telaffuz ettiğinde, José ve arkadaşları, başlangıçta nefret ettiği bir isim olan "Pele" lakabını takarak onunla dalga geçerler. 
Dico, arkadaşlarını sadece Jose ve arkadaşlarıyla yüzleşmek için turnuvaya girmeye ikna eder, burada başarılı olurlar ve final maçına gelirler. Finali kaybettiler, ancak Dico’nun inanılmaz yetenek ve Brezilya halkının neşesi ve ruhu Ginga'yı kucaklaması sayesinde oyunu neredeyse bağlayacak dramatik bir geri dönüşten sonra kaybettiler. Turnuvanın ardından profesyonel oyuncu, Dico'ya profesyonel bir futbol kulübü olan Santos FC için deneme teklifi yapar. Pelé adı, gençlik kadrosunda yedek kadroya yükseldiği ve sonunda profesyonel seviyedeki takıma yükseldiği Brezilya, Santos'a seyahat ederken onu takip edecektir. Pele filmini 4k ve Full HD 1080p olarak izleyebileceğiniz gibi Türkçe Dublaj ve Altyazı versiyonu da seçenek olarak sunulmuştur. İyi seyirler.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları