Songbird – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 5

Songbird – HD izle Film Makinasi

Songbird – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.0 / 10

Filmin Özeti

2020 yılında gösterime giren Amerikan yapımı kısa film ırkçılık ve ABD’de bulunan polis zorbalığına dikkat çekmektedir. Dram türündeki filmin senaryosu ve film boyunca okunan şiir Timothy WareHill’e aittir. Yönetmenlik görevini ise Timothy Ware Hill ile Arnon Manor birlikte üstlenmiştir.
Ahmaud Marquez Arbery 25 yaşında geçimini elektrik işleri ile sağlayan bir gençtir. Glynn County, Georgia’da bulunan Brunswick kasabasında yaşamaktadır. 23 Şubat 2020 tarihinde her zaman yaptığı gibi mahallenin etrafında koşuya çıkar. Koşuya çıktığı sırada iki kişinin bulunduğu bir kamyonet onu takip etmeye başlar. Kamyonetin içinde Travis McMichael ve babası Gregory McMichael bulunmaktadır. Kendi halinde koşu yapan Ahmaud’a yaklaşıp sözlü tacizde bulundukları sırada ikinci bir araba ile William “Roddie” Bryan yanlarına gelir.
Üç beyaz adam Ahmaud’u sıkıştırmaya başlar. Çıkan tartışma sonrası Ahmaud Arbery saldırganların elinde bulunan tüfekle vurulur ve olduğu yerde hayatını kaybeder. Ahmaud Arbery cinayeti araştırılmaz ve cinayet soruşturması yürütülmez. Ten rengi farklı olduğu için öldürülmesi halkın çoğunluğunun tepkisi ile tekrar soruşturulmaya başlanır. Bu soruşturmadaki gecikme ırkçılığın ve beyazların üstünlüğü konusunun tekrar gündeme gelmesine neden olur. Olayın görüntülerinin internet üzerinden yayılması ile katil baba ve oğlu yani Gregory ve Travis McMichael tutuklanmak zorunda kalınır.
6 dakika süren kısa filmde Timothy Ware Hill kendi yazdığı şiirde Amerika’da bulunan beyaz üstünlüğüne ve teni siyah olan insanların yaşam haklarına dikkat çekmeye çalışmaktadır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları