Songbird – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 9

Songbird – HD izle Film Makinasi

Songbird – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.5 / 10

Filmin Özeti

Birkaç yıldır Bernadine Williams (Alfre Woodard) bir eyalet hapishanesinin gardiyanıdır. Görevleri arasında hapishanenin günlük işleyişinin yanı sıra şu anda idam sırasındaki mahkûmları denetlemek de vardır.
Başka bir mahkûmu infaz etmeye hazırlanırken, Bernadine işinin yarattığı psikolojik ve duygusal şeytanlarla yüzleşmeli ve sonunda onu öldürmesi için yaptırım uygulanan adama bağlamamalıdır. Kariyeri boyunca 12 suçluyu idam cezası ile öldürmüş olan Warden Bernadine şimdi 13. suçlu için hazırlanmaktadır. 
Anthony Wood (Aldis Hodge) bu mahkumlardan sadece bir tanesidir. Bir polisin ölümüyle suçlandıktan sonra idam cezasına çarptırılmıştır. Masumiyetini kanıtlama mücadelesini, hem bir bütün olarak toplumdan artan destekle hem de son yedi yıldır köşesinde savaşan avukatı Marty (Richard Schiff) başkanlığındaki hukuk ekibiyle sürdürmüştür.
Ne yazık ki Anthony için, son temyiz başvurusunun kaybolduğu ve idam için çarkların hareket halinde olduğu haberini alır. Dışarıdan, Bernadine olabildiğince yargılamalar hakkında gerçek gibi almaya çalışıyor, ancak böylesine baskı altında bir ortamda çalıştığı yıllar, hem mesleki anlamda hem de kendi evliliği dağılmaya başladığında, nihayet duygusal olarak bedelini alıyor. Belki de Merhamet yoluyla ikisini de kurtarma umudu vardır, ama zaman onların tarafında değildir.
Anthony bir polisi öldürmesi ile suçlanmaktadır fakat her fırsatta bunu kendisinin yapmadığını tanıkların olduğunu söyleyip yemin etmektedir. Ve belki de Anthony haklıdır. Bernadine ise hiçbir zaman idam edeceği insanlara bu kadar yakınlaşmamakta, bunun bir hata olduğunu bilmekte fakat kendisine engel olamamaktadır.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları