Strain 100 – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 9

Strain 100 – HD izle Film Makinasi

Strain 100 – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.3 / 10

Filmin Özeti

Sekiz film ödülü ve 14 tane de film ödülü adaylığı bulunan, film kalite puanlamasında 7.3 gibi çok yüksek bir puanı sabitleyen Ucitelka yani Öğretmen filminin yönetmenliğini Jan Hrebejk yaparken, senaryoyu da Petr Jarchovsky üstlenmiştir.
1938 yılının Çekoslovakya’sında, Bratislava ilköğretim okulu diğer okullardan farksız ve sıradan bir okuldur, ta ki Maria Drazdechova sınıf öğretmeni olarak atanana kadar. 
Maria Drazdechova, sadece sert görünüşlü bir öğretmen değildir. Maria’nın komünist parti ile olan çok sıkı bağları bulunmaktadır ve bu bağlar sayesinde istediği her şeyi yaptırım gücünü kullanmaktadır. Maria öğrencilerinin velilerini kullanıp parti adına istediği şekilde velileri kullanmayı amaçlamaktadır.
Maria yine günlerden bir gün sınıfta terör estirir ancak ertesi gün öğrencilerden birisi artık daha fazla dayanamaz ve intihar eder. 
Bunun üzerine okul müdürü ve diğer öğretmenler toplanıp onu okuldan attırmak için imza toplamaya karar verirler ama ne de olsa Maria bir parti üyesidir ve öğretmenler kendi başlarına gelebilecek korkunç sondan korkmaktadırlar.
Ancak öğrencilerin velileri de ondan bıkmıştır ve ona karşı bir şeyler yapmak için bir gün gizli bir şekilde toplanırlar. Veliler daha önce birbirlerini tanımasalar da bu korkunç öğretmen için bir arada savaşmaya ve hem çocuklarını hem de okulu Maria’dan kurtarmaya karar verirler. 
Artık veliler bir olmuş ve Maria’nın atasını kollamaktalardır. Maria okulda kaldığı sürece çocuklarının rahat yüzü görmeyeceğini bilen veliler Maria’nın sonunu hazırlamaya başlarlar!

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları