Strange Events 3 – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 4

Strange Events 3 – HD izle Film Makinasi

Strange Events 3 – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

7.2 / 10

Filmin Özeti

Bir Tony Gatlif filmi olan Djam (Aman Doktor), Tony Gatlif tarafından yazılıp yönetilmiştir. 2017 yılı Türk, Yunan ve Fransız ortak yapımı bir macera ve dram filmi olan Djam, 25 Mayıs 2017 tarihinde Cannes Film Festivali’n de Fransa’da premiere yapmıştır ve 9 Ağustos 2017’de ise gösterime girmiştir. Film Türkiye’de ise 19 Ocak 2018 tarihinde gösterime girmiştir. 
Başrolde Daphne Patakia olmak üzere filmin oyuncu kadrosunda Simon Abkarian, Kimonas Kouris, Solon Lekkas, Maryne Cayon, Eleftheria Komi, Yannis Bostantzoglou ve MichalisIatropoulos gibi isimler bulunmaktadır. 7.2 Imdb puanına sahip olan film izleyicilerden olumlu notlar toplamıştır. Filmin bir sahnesinde, Djam bir tren istasyonunda arkadaşlarından bir tanıtım resmi alır. Bu tanıtım resmi, küçük bir köyde bir grup kadının organize olup köyün maço erkeklerine karşı durmalarını konu alan ve Müjde Ar ve Şener Şen’in oyunculuk yaptığı 1983 yılı yapımı bir Türk filmi olan Şalvar Davası filminin tanıtım resmidir. 
Djam, genç ve deli dolu bir Yunan genç kızdır. Babası Kakourgos ile birlikte Yunanistan’da yaşamaktadır. Kakourgos eski bir denizcidir ve teknesi bir parçanın eksik olmasından dolayı çalışmamaktadır. Teknenin arızasının giderilmesi için bu parçaya ihtiyaç vardır. Bu sebeple kızı Djam’i bu parçayı alması için İstanbul’a gönderir. Bu sırada da eve haciz geleceği için parçayı almaya kendisi gidemez ve Djam’i yollar. Djam, Kakourgos’un üvey kızıdır ve Djam ona amca diye seslenmektedir. 
İstanbul’a geldiğinde ise mültecilerle çalışan bir gönüllü olan Avril ile tanışır. Avril’de, Djam gibi İstanbul’da kaybolmuş bir kadındır. Djam, İstanbul’a tekne için bir parça almak için gelmiştir fakat Yunan ve Türk kültürlerinin benzerliği dolayısıyla, kendisini İstanbul’un neşesine bırakıverir. Djam, Karaköy’deki bir ustaya tekne parçasını yaptırdıktan sonra İstanbul’da tanıştığı ve birlikte zaman geçirdiği Avril ile beraber Midilli Adası’na dönmek üzere yola koyulur. İçerisinde şık bir şekilde kullanılmış olan müziklerle, anlatım sık sık bölünüp her türlü ruh halini tek bir yapımda barındıran filmde, Djam’in hem vurdumduymaz hem de yufka yürekli davranışları ile ona sempati duyacaksınız. 

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları