Uncle Frank – HD izle Film Makinasi | Film izle HD - Online Film izle | FilMakinesi.İnfo
En güncel filmler sizinle. Film izle

Film Hakkında 26

Uncle Frank – HD izle Film Makinasi

Uncle Frank – HD izle Film Makinasi

Belirtilmemiş
Filmin TürüFilm izle IMDB Puanı

6.4 / 10

Filmin Özeti

Tamamı 2 saat olan 2017 yapımı olan ve Amerikan korku ve bilim kurgu kategorilerindeki Alien: Covenant filminin ülkemizde vizyona giriş tarihi 12 mayıs 2017’dir. Alien serisinin altıncı Prometheus serisinin ise ikinci filmi sayılan filmin yönetmenliğini 4 kez Oscar En İyi Yönetmen ödülüne aday olan 44 ödül sahibi ve 98 ödül adaylığı bulunan ünlü yönetmen Ridley Scott yapmaktadır. Senaryosunu ise Jack Paglen ve Michael Green’in kaleme aldığı hikayeden John Logan ve Dante Harper beyaz perdeye uyarlamıştır.
Başrollerinde Jussie Smollett, Katherine Waterson, Billy Crudup, Danny McBride, Demien Bichir, Carmen Ejogo, Michael Fassbender ve Callie Hernandez’in bulunduğu film Australian Production Design Guild Ödüllerinde, APDG Ödülü ve Golden Trailer Ödüllerinde En iyi korku filmi ödülü almıştır. Film ayrca 13 ödüle de aday olmuştur.
2104 yılında Prometheus filminde uzak gezegen uydusu LV-223’ün facia dolu keşfinden neredeyse 11 yıl sonra, derin uzay keşif ve kolonize gemisi USCSS Covenant uzak gezegen Origae-6’ya doğru içerisinde 2000’den fazla kolonist insan ile yeni bir dünya kurmak için ilerlemektedir. İçerisindeki insanlar yolculuğun uzun sürmesi gerekçesi ile kış uykusuna benzer bir uykuda tutulmaktadırlar. Bir hata sonucunda koloninin kurucuları gidecekleri gezegenden başka bir gezegene inerler. Gezegenin yaşam koşulları Dünya ile benzerdir fakat yaşayan varlıklar hiç benzememektedir. İnsan algısının üzerindeki varlıklarla karşılaşmak ve onlarla savaşmak zorunda kalan koloni insanları zor durumlar ile karşı karşıya kalırlar.
Barışçıl bir koloni görevi bir hata sonucu umutsuz bir derin uzay kurtarma operasyonuna dönüşmüştür. Dünya benzeri gezegene keşif için indiklerinde ekibin önemli bir grubuna saldırılır ve çoğu öldürülür. Neomorph adı verilen yaratık ilk saldırıdan kalan ekibe de saldırır ve bir tanesini daha öldürür. Önceki Prometheus görevinden sağ kurtulanlardan biri olan David bir tanesini korkutup kaçırırken yaratıklardan bir tanesini diğer ekip üyelerini öldürürler. İnsanları içlerinden delip patlatarak öldüren yaratıklara karşı son derece düşük savunmaları olan ekip, gezegenden kurtulmanın bir yolunu aramaktadır. Ancak Neomorphlardan daha büyük yaratık Xenomorph öldürülmeden bunu yapamayacaklardır. Çünkü o oldukça Neomorphlar’da ekibin üyelerini birer birer öldürmeye devam edeceklerdir.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları